Zničená mama varuje: Nedojčite v posteli, keď ste unavená

Zničená mama varuje: Nedojčite07.07.2017 |

Ich šťastie netrvalo ani dva mesiace. Rodičia prišli o sedemtýždňového synčeka Johna len pre to, lebo mama ho priľahla pri dojčení.

Zdrvená, zničená a zahanbená je Kristin Hoffman, ktorá sama zapríčinila smrť svojho milovaného bábätka. I napriek všetkým hrozným pocitom, ktoré ňou lomcujú, odložila smútok a hanbu, aby mohla varovať ostatných „unavených“ rodičov. Verí, že podobných nezmyselných tragédií sa bude stávať minimum.

Kristin zaspala pri dojčení synčeka, ktorý zostal uviaznutý pod prikrývkou. Tam ho  rodičia neskôr našli priduseného. Bohužiaľ, drobčekovi už nebolo pomoci. Bol príliš dlho bez prísunu kyslíka. „Veľmi ma to bolí a hanbím sa za to, čo sa stalo, ale musím vás všetkých poprosiť, aby ste zdieľali a šírili tieto slová,“ napísala Kristin minulý mesiac na Facebooku. „Bez ohľadu na to, ako ste unavené , sadnite si na stoličku alebo niekde, kde nezaspíte, keď budete svoje dieťa v noci kŕmiť,“ vyzýva. „Môj vzácny syn mi skĺzol z pŕs pod prikrývku na posteli a v nedeľu ráno odišiel do neba,“ opisuje chvíle hrôzy. „Spôsob, akým sme ho objavili, bola tragédia, o akej nechcem už nikdy počuť.“

Hoci sa takéto tragédie nestávajú každý deň, opatrnosti nie je nikdy dosť. Na tieto opatrenia by sme nemali zabúdať:

Nikdy nespite na pohovke alebo v kresle s dieťaťom.

Nespite na rovnakej posteli ako dieťa, ak fajčíte, pijete alebo užívate drogy alebo ste veľmi unavení, ak sa bábätko narodilo predčasne alebo malo nízku pôrodnú hmotnosť.

Zabráňte tomu, aby sa dieťa prehrialo v posteli.

Počas spánku nezakrývajte tvár alebo hlavu dieťatka.

Bábätko uložte na spánok na chrbát.

Počas tehotenstva a dojčenia nefajčite.

V prvých šiestich mesiacoch života ukladajte bábätko do jeho samostatnej postieľky.

Dojčite.

Používajte pevný, rovný a vodotesný matrac v dobrom stave.

Prečítajte si tiež:

Otrasné: Matka klamala, prečo jej deti museli zomrieť

OSUDY: Rodičia stratili krátko po sebe dvoch synov

Fotogaléria


Foto: Facebook/Kristin Hoffmann
Zdroj: az

Ďalšie články

Diskusia