ZUŠ môžu prezenčne vzdelávať len žiakov vo veku 1. stupňa ZŠ

ZUŠ môžu prezenčne vzdelávať17.04.2021 |

V základných umeleckých školách bude od pondelka možnosť vzdelávať prezenčne v individuálnej forme výučby, avšak výnimkou je spev a hra na dychových hudobných nástrojoch.

Spev a  hru na dychových hudobných nástrojoch spolu so skupinovou formou výučby budú môcť umelecké školy realizovať dištančne. Uvádza sa to v materiáli Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR s názvom Návrat do škôl 2021 od 19. apríla. Podmienkou pre prezenčné vzdelávanie je test zamestnancov a zákonného zástupcu dieťaťa.

Školské kluby detí pri svojej prevádzke postupujú v zmysle COVID školského semafora a dôsledne dbajú na dodržiavanie všetkých protiepidemických opatrení. Rezort školstva upozorňuje, že je žiaduce, aby sa žiaci ani v školskom klube detí nepremiešavali a aby sa skupiny počas týždňa nemenili. Povinný je test zamestnancov a zákonného zástupcu dieťaťa, ak ho nepredložili škole.

Jazykové školy vyučujú žiakov naďalej dištančne. Výnimkou je len účel konania sa jazykovej skúšky, ktorá sa môže zrealizovať prezenčne.

Od 19. apríla sa môžu vrátiť k prezenčnej forme výučby aj žiaci ôsmych a deviatych ročníkov zo základných škôl okrem čiernych okresov. Od 26. apríla sa celé školstvo prepne do regionálneho COVID automatu. V okresoch s najlepšou epidemiologickou situáciou tak budú môcť nastúpiť do tried všetci žiaci základných a stredných škôl

 

 

Fotogaléria

gettyimages.com
Autor: © Zoznam/az
Zdroj: TASR

Ďalšie články

Diskusia