Prievidza: Nie raz, ale dvakrát za rok bude mesto vyplácať príspevok pri narodení dieťaťa

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: gettyimages.com
28.02.2023 |

Komu bude príspevok vyplácaný? Podmienky sú určené v prijatej internej smernici. Pozrite sa na podrobnejšie informácie ohľadom vyplácania spomínaného príspevku.

Príspevok pri narodení dieťaťa bude mesto Prievidza po novom vyplácať dvakrát ročne. Počíta s tým nová interná smernica, ktorú na svojom rokovaní v pondelok (27. 2.) schválili mestskí poslanci.

        Novú internú smernicu pripravila samospráva z dôvodu potreby úpravy procesov pri vybavovaní žiadosti. "Špecifikuje osoby, ktorým môže mesto príspevok poskytnúť, podmienky, ktoré je potrebné splniť pre vyplatenie príspevku, a žiadateľ má možnosť vybrať si spôsob vyplatenia príspevku," uviedla vedúca odboru školstva a starostlivosti o občana mestského úradu Beáta Révayová.
        Súčasťou smernice je podľa nej tlačivo žiadosti o poskytnutie príspevku pri narodení dieťaťa, ktoré je upravené tak, aby čo najviac zjednodušilo administratívnu záťaž. "Bez zmeny zostáva výška príspevku 100 eur pre každé novonarodené dieťaťa s trvalým pobytom v meste Prievidza. Zároveň je tento interný predpis aktualizovaný tak, aby bol v súlade s podmienkami pre tvorbu dokumentov vo verejnej správe a spĺňal podmienky dostupnosti čítania tohto dokumentu pre nevidiacich prostredníctvom elektronických prostriedkov," dodala.


Foto: gettyimages.com
Autor: © Zoznam/zk
Zdroj: TASR

Ďalšie články

Recepty

Feminity

Zdravie

Diskusia