Polícia: Dieťa má závažné zranenia, dôsledkom zrážky s autom v meste Košice

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: gettyimages.com
02.02.2023 |

V spomínanom meste sa stala nešťastná náhoda, kedy dieťa zrazilo auto. K tejto situácii sa vyjadrila košická krajská policajná hovorkyňa.

Ťažké zranenia utrpel maloletý chlapec po zrážke s autom, ku ktorej došlo v utorok (31. 1.) na poludnie na košickom sídlisku Ťahanovce. Vodič pri nehode viedol vozidlo značky VW Jetta po Európskej triede v smere na Americkú triedu.

        "Na úrovni zastávky MHD mu do jazdnej dráhy náhle vstúpilo maloleté dieťa, ktoré sa pred vstupom na vozovku dostatočne nepresvedčilo, či tak môže urobiť bez hroziaceho nebezpečenstva. Po zrážke dieťa spadlo na cestu," informovala košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.
        Podľa doterajších zistení malo dieťa na hlave kapucňu a bolo samo. Predbežná lekárska správa hovorí o zraneniach s predpokladanou dobou liečenia viac ako šesť týždňov. Dychová skúška alkohol v dychu vodiča nepotvrdila. "Kto z účastníkov akou mierou prispel k vzniku dopravnej nehody, je predmetom ďalšieho vyšetrovania dopravných policajtov," uviedla Mésarová.
        Polícia aj v tejto súvislosti vyzýva rodičov, aby si pohovorili so svojimi deťmi o nástrahách, ktoré im v cestnej premávke môžu hroziť.


Foto: gettyimages.com
Autor: © Zoznam/zk
Zdroj: TASR

Ďalšie články

Recepty

Feminity

Zdravie

Diskusia