Moja dcéra je CHOROBNE čistotná! TOTO stvára s DEŤMI: Čo s tým robiť?

Moja dcéra je CHOROBNE
Ilustračné foto. ZDROJ: gettyimages
Zdroj: gettyimages.com
2023-09-14 15:00:00 |

Kým nemala deti, tak sa jej tá čistotnosť dala ešte zniesť. Je pravda, že si Martina stále umývala ruky a upratovala, ale normálne sa chodila kúpať aj do jazera, aj jedla v reštauráciách, ani nemala problém spať inde ako doma.

Odkedy je však mamou, tak vysáva a utiera prach každý deň, trpí už len tým, že sa deti stravujú v škôlke, kúpať sa môžu len u jej svokry bazéne, kde má istotu, že je naozaj dostatočne dezinfikovaný.

Na jeseň a v zime doma púšťa nejaký čudesný sterilizátor a zvlhčovač vzduchu, úzkostne dbá na to, aby sa moje vnúčence nestretávali s niekým, kto je čo i len trochu nachladnutý. Nehovoriac o tom, že tuším ešte nikdy nejedli v reštaurácii, lebo moja dcéra tvrdí, že určite je tam v kuchyni špina a ktovie z akých surovín varia...

Snažila som sa jej vysvetliť, že takto  len oslabuje imunitu svojich detí, že ešte žiadne dieťa nezabilo trochu špiny, ani nejaké baktérie vo vzduchu. Keď som jej pripomenula, že keď bola malá, tak jedla piesok na ihrisku, tak ma takmer ukameňovala, ako som jej to vôbec mohla dovoliť, či som sa nebála, že zomrie. Normálne som onemela.

V jej úzkostlivej čistotnosti ju nezastavilo ani to, že jej dcéra aj syn sú čoraz častejšie chorí, že moja vnučka už bola dvakrát na operácii uška a že sú alergickí tuším na všetko. Naopak. Čím viac sú chorí, tým ich udržiava vo väčšej sterilite, tým častejšie upratuje a všetko dezinfikuje.

Strašne ma to trápi, ale skutočne neviem, ako by som jej doručila, ako veľmi svojim deťom takto ubližuje.

„Úplne vám rozumiem,“ hovorí odborná koučka Soňa Faková. „Ale veľa možností, ako dcéru presvedčiť, nemáte. Je dospelá a ona je zodpovedná za to, ako svoje deti vychováva. Musíte to jednoducho rešpektovať a dúfať, že vaše vnúčence prežijú aj túto prehnanú hygienu, že sa s tým nejako vysporiadajú a vašu dcéru nebude musieť zastaviť nejaká ich vážna choroba.

Nespomínali ste ale otca vašich vnúčat. Možno by cesta, ako zabrzdiť vašu dcéru, viedla práve cez neho. Veď sú to, napokon, aj jeho deti a aj on má právo rozhodovať o tom, v akom prostredí vyrastajú.“        


Autor: © Zoznam/sv

Ďalšie články

Gurmán.sk

Feminity

Zdravie

Diskusia