Týchto 11 predsavzatí sa oplatí vyskúšať

Týchto 11 predsavzatí sa05.01.2019 |

Privítali ste rok 2019 so všetkou noblesou a eleganciou? Dali ste si nejaké predsavzatia? Prinášame vám niekoľko tipov, ktoré by ste ako rodina mohli vyskúšať.

Hovorí sa, že novoročné predsavzatia patria k tým, ktoré nikdy nesplníme. Problém bude možno v tom, že naše plány sú nereálne. Čo tak skúsiť niečo jednoduchšie, čo prospeje zdraviu aj šťastiu celej rodiny? Vďaka týmto predsavzatiam si prinesiete do života nový elán, ale budete sa cítiť priam fantasticky a to celá rodina.

1. Chcete byť bez vrások? Jedzte viac citrusov

Zima je priam stvorená na konzumáciu citrusov. Nádherné grapefruity, sladučké pomaranče, šťavnaté pomelo... Zimné citrusy pomáhajú udržiavať vašu pokožku zdravú vďaka vitamínu C, ktorý pomáha pri výrobe kolagénu. Štúdiá American Journal of Clinical Nutrition zistila, že ľudia, ktorí jedia potraviny s vysokým obsahom vitamínu C, mali menej vrások a menej suchú kožu ako tí, ktorí citrusové ovocie vôbec nejedli. Navyše vaše ratolesti budú viac odolné voči nachladnutiu.

2. Vegetariánmi raz v týždni

Či už chcete byť štíhle, milé dámy, alebo chcete zostať jednoducho fit, zelenina je váš priateľ. Vyzbrojíte sa proti zime a navyše sa dostanete do formy. Naučte to celú rodinu. Byť vegetariánmi raz do týždňa nie je až také ťažké a telo sa vám poďakuje.

3. Naplánujte sebe a vašej rodine všetky lekárske prehliadky

Otvorte kalendár, vezmite telefón a začnite volať a objednávať – zubár, gynekológ, preventívna prehliadka u praktického lekára pre dospelých, preventívna prehliadka u detského lekára, oftalmológ.. Na nič nezabudnite a nič nepodceňte.

4. Každý má svoj kvet

Orchidea či antúria? Kúpte si „zelené potešenie“ v kvetináči a budete všetci udivení. Už len prítomnosť rastlín a kvetín môže znížiť stres. Istá štúdia sa práve týmto zaoberala a výsledok? Aktívna starostlivosť o rastliny a kvety upokojila nervový systém človeka a znížila aj vysoký krvný tlak. Takže, šup šup do toho, pre každého člena rodiny jedna kvetinka!

5. Vôňa domova

Dajte vášmu domovu vôňu, ktorú potrebuje. Emócie a spomienky sú viazané na rôzne druhy vôní. Dokonca niektoré môžu ovplyvniť aj vašu náladu, hovorí Rachel Herz, autorka knihy Vôňa túžby. Napríklad vôňa vanilky spôsobuje uvoľnenie a radosť, mäta zvyšuje energiu a levanduľa upokojuje. Takže k atívnym drobcom dajte batôžky voňavej levandule.

6. Steny vyzdobené rodinnými fotografiami

Že máte veľa fotografií v telefóne či počítači? Vyberte tie najkrajšie momenty, dajte zarámovať, zaveste na stenu a uvidíte, ako sa váš domov rozžiari.

7. Naplánujte dovolenku

Chcete mat zdravší život? Vedeli ste, že tí, ktorí dovolenkujú najmenej dvakrát do roka, majú nižšie riziko srdcového infarktu než tí, ktorí dovolenkujú zriedkavo? Dokonca výskum dokázal, že aj premýšľanie o dovolenke môže zlepšiť zdravotný stav. Tak plánujte, už je najvyšší čas si chytiť ten pravý „first moment“ pre vás.

8. Audioknihy počas cvičenia

Že sa vám do toho cvičenia až tak nechce? Stále výhovorky tipu nemáte čas a máte deti? Spravte si z cvičenia malý rituál. Pustite si napínavú audioknihu LEN pri cvičení. A verte, že v tej napínavej časti sa vám nebude chcieť prestať.

9. Poriadok v kuchyni musí byť

Chcete byť krásna a štíhla mama? Jednoduchá rada znie, majte poriadok v kuchyni. Robia sa mnohé štúdie a dokonca aj štúdie na poriadok v kuchyni. A čo sa zistilo? Keď má mama v kuchyni neporiadok, mái tendenciu jesť viacej sušienok! Takže, milé maminy, zamestnajte aj svoje dospievajúce ratolesti a hor sa na čistú kuchyňu.

10. Darujte staré oblečenie

„Bye-bye“, príliš tesné džínsy. Aj vy doma skladujete príliš malé nohavice alebo obľúbené tričko, v ktorom vyzeráte ako keby ste ho zdedili po mladšej sestre? Zaužívajte si pravidlo, že čo si rok neoblečiete, pôjde preč. Nemusí do koša! Stačí, ak poznáte rodinu, ktorá na tom nie je finančne najlepšie.

11. Menej času s telefónom, viac času s rodinou

V nedávnom prieskume až 83% respondentov povedalo, že stratili prehľad o čase, ktorý strávili na svojom inteligentnom telefóne. No skôr, ako odstránite všetky sociálne siete, položte si otázku. Môžu za ten premárnený čas sociálne siete alebo vy? Choďte radšej na kávu s priateľmi či s deťmi do detského kútika.  

Mohlo by vás tiež zaujať:

Zdriemnutie má viac benefitov, než by ste si mysleli

10 vedecky overených tipov, čo robí dieťa šťastnejším

Fotogaléria


Foto: thinkstock.com
Zdroj: kch

Ďalšie články

Diskusia