ZATOČTE s nudou v POSTELI! 15 SEXI tipov: Trúfnete si aspoň na jeden?

ZATOČTE s nudou v
Ilustračná foto.
Zdroj: gettyimages.com
2023-08-04 19:00:00 |

Sexuálna expertka Maia Mazaurette radí partnerom, ako zatočiť s nudou v spálni. Podrobne popisuje až 15 overených tipov, ktoré pomôžu partnerom znovu objaviť skrytú vášeň a vzrušenie. Inšpirujte sa od nej.

Ostatne sme vám priniesli článok, v ktorom popredná francúzska sexuologička Maia Mazaurette hovorí, že partneri a manželia majú čoraz menej času na sexuálne radovánky. Popísali sme v ňom aj hlavné príčiny zníženej chuti na sex a niekoľko tipov, ktoré môžu pomôcť oživiť spálňu, tak ako ich uvádza uvádza portál MailOnline. Sexuálna expertka v článku ale dáva aj konkrétnych 15 tipov, ako zatočiť s nudou v spálni.

1. OŽIVTE SPÁLŇU

Odpojte káble, odstráňte televíziu. Uvoľnite sa. Nech je miesto, kde dochádza k sexu, miestom, kde to vyzerá, že k sexu dochádza. Vytvorenie správnej „spálňovej energie“ vášmu telu pripomenie, na čo tento spoločný priestor slúži.

2. ZMEŇTE STEREOTYPY

Opakovanie je nepriateľom túžby, tak veci zmeňte. Ak je piatok už dlho vaším dňom na rande, urobte si ho v utorok. Ak zvyčajne čakáte na sex až po večeri, jeden deň odíďte z práce skôr, aby ste si popoludní našli chvíľu osamote, kým sa deti vrátia zo školy.

3. MILÝ DENNÍČEK

Nájdite si čas osamote a premýšľajte o tajomstvách svojich vlastných túžob. Výskumníci našli až 237 rôznych dôvodov, prečo ľudia majú sex a hoci sa niektoré nemusia zdať najlegitímnejšie, ako napríklad „rozzúriť rodičov“, je pravda, že v našej túžbe je oveľa viac, než si zvyčajne myslíme.

Vezmite si denník a píšte o tom, čo vás vzrušuje (stránky môžete kedykoľvek spáliť). Nechajte si priestor pre nečakané a vzrušujúce objavy.

4. ODMIETNITE ORGAZMUS

Sex môže byť niekedy fuška. S cieľom skončiť čo najrýchlejšie a nechať všetkých nenaplnených. Namiesto toho sa sústreďte na všetko okrem vyvrcholenia. Môže to znieť neintuitívne, ale ide o oneskorené uspokojenie, ako aj o zmiernenie tlaku sústredenia sa na dosiahnutie orgazmu.

Poznať jeden druhého tak dôverne je neuveriteľný dar. Užívajte si a skúmajte si navzájom svoje telá, čím odďaľujete konečný cieľ. Je to hra, ktorú radi prehráte.

 

5. JE NAČASE OBJAŤ RIZIKO

Signály v našom tele aktivované strachom sú podobné tým, ktoré vyvolávajú túžbu. Pozrite si spolu horor či zajazdite si na horskej dráhe. Pripomeňte si, aké je sexi nechať veci voľne plynúť.

6. PRÍJMITE POMOC

Dnes nájdeme v sex shopoch či na internete najrôznejšie sexuálne pomôcky. To, že chcete v spálni sexi hračky ešte neznamená niečo „zlé“. Je to len signál, že ste otvorení skúmaniu možností, ktoré môžu veci vylepšiť. Nebojte sa priviesť do vášho života "priateľa" na baterky.

7. OBNOVTE ISKRENIE

Čas strávený na neznámom území môže často vyvolať návrat stratenej túžby. Údaje potvrdzujú, že ľudia majú viac sexu v hoteloch vďaka pocitu oslobodenia od duševnej záťaže domáceho života. Aj keď len na noc vo vedľajšom meste, zažite spolu niečo nové. Vstaňte skôr a sledujte východ slnka. Urobte si dlhú prechádzku. A ak momentálne nemáte navyše peniaze na pobyty v hoteli, vo vašom dome je okrem spálne aj veľa iných miest na sex. Použite svoju predstavivosť.

8. VYZERAJTE A CÍŤTE SA DOBRE

Nový pohľad môže vytvoriť novú perspektívu. Údaje z Francúzska ukazujú, že mužov najviac vzrušujú ženy v sexi spodnej bielizni a ženy, ktoré sa cítia krásne, majú tendenciu mať vyššie sexuálne uspokojenie. Preto si raz za čas doprajte chvíľku pred zrkadlom a zacvičte si francúzsky obľúbený šport: zvádzanie.

9. SILA PREKVAPENIA

Vedieť, čo môžeme očakávať od našich partnerov, nám pomáha cítiť sa bezpečne, no zároveň nás zbavuje ranného vzrušenia z prvého chtíču. Nájdite si čas na to, aby ste svojho partnera prekvapili. Napíšte mu sexi odkaz, nechajte mu darček (alebo putá!) pod vankúšom, napíšte mu adresu na stretnutie len hodinu predtým. Pripomeňte sebe a svojmu partnerovi, že nikdy nevieme, čo príde. Kľúčové je urobiť každý krok spoločne.

10. ČÍTAJTE SI SPOLU

Nové nápady môžu byť neuveriteľne zmyselné. Pripomeňte si, aký je svet pestrý. Prečítajte si dobrý román alebo si zarecitujte romantickú báseň. Podeľte sa o to, čo sa vám páčilo a pozorne počúvajte časti, ktoré váš partner nedokázal odložiť.

11. OTESTUJ SA

Internet je plný krátkych kvízov pre páry, ktoré im môžu pomôcť lepšie porozumieť si. Môžete si v nich zároveň nájsť svoj vlastný „jazyk žiadostivosti“.

Niekedy stačí malé postrčenie, aby sa lopta rozbehla a zodpovedanie série otázok navrhnutých tak, aby rozkvitli nové myšlienky – či už ich robíte spolu alebo sami – vás môžu naviesť k väčšej kreativite v spálni.

12. UROBTE SI NAVZÁJOM MASÁŽ

Kto nemá rád masáže? A čo je dôležitejšie, kedy ste sa naposledy skutočne sústredili na telo svojho partnera bez očakávania, že dostanete niečo na oplátku? Či už ide o krk, chrbát alebo chodidlá, využite príležitosť ukázať silu dotyku a prinútiť partnera, aby sa cítil dobre. Nebude vás to stáť ani cent, ale budete žať odmeny.

13. SCHODY DO NEBA

Mnoho ľudí uvádza, že sex je spôsob, ako zažiť bližší vzťah s duchovnom alebo  božstvom. Môžete sa tejto myšlienke posmievať, ale prečo ju neprijať?

Zapáľte sviečky a otvorte sa možnosti, že zdieľanie potešenia môže mať niečo spoločné s duchovnom. Verte mi, zníženie vašich účtov za elektrinu nebolo nikdy zmyselnejšie.

14. OBJAVTE SVOJU FANTÁZIU

Pre mnohých z nás je ťažké vedieť, čo sa nám páči. Pornu zvyčajne chýbajú predstavy o tom, čo je krásne, žiaduce alebo príjemné.

Preskúmajte iné cesty bez očakávania toho, čo by ste mohli objaviť. Vyskúšajte erotický podcast alebo skúmajte erotické umenie. Choďte mimo hlavného prúdu.

15. REČ VANKÚŠOV

Aj keď vieme, čo sa nám páči, vyjadrenie našich túžob môže byť takmer nemožné. Dajte si povolenie nájsť to ťažké a začnite konverzáciu priznaním, že neviete, čo povedať. Ale berte na vedomie, že ak sa začnete rozprávať, nikdy neviete, kam to môže viesť.

 

Fotogaléria


Autor: © Zoznam/Adriana Joštiaková

Ďalšie články

Gurmán.sk

Feminity

Zdravie

Diskusia