Feng-šuej: 5 tipov na zariaďovanie detskej izby

Feng-šuej: 5 tipov na19.03.2019 |

Doma je proste doma. Deti to vnímajú rovnako ako dospelí. Domov, ako aj detská izba je zázemím, kde by deti mali cítiť pokoj a bezpečie. Skúste to pomocou feng-šuej.

Učenie feng-šuej je staré 4000 rokov. Je založené na priaznivej energii neba a zeme, ktorá má pomáhať harmonizovať miesto kde žijete.

Tri poklady domácnosti

Detská izba je jedným z troch „pokladov“ domácnosti, kam okrem vchodu patrí aj kuchyňa a spálňa. Vieme, že učenie feng-šuej sa zaoberá pohybom energie, ktorú označuje ako čchi. Jednou z vlastností čchi je to, že mení svoju kvalitu. Vie byť priaznivá, prospešná nášmu životu, no vie sa stať aj nepriaznivou čchi, ktorá škodí zdraviu a šťastiu.

To, či je čchi priaznivá alebo nepriaznivá ovplyvňuje okolité prostredie. Rozoznávame celkom tri druhy energie, ktoré prichádzajú tromi rozdielnymi cestami. Dom alebo byt, kde žijeme, prijíma zemskú čchi, a preto je vchod ústami domu a je dôležité, čo nám ním prichádza. Kuchyňa je miestom, kde si pripravujeme jedlo, teda živíme naše telo a preto hovoríme o ľudskej čchi. Tretím pokladom je miesto, kde spíme a kde sa regeneruje nebeská čchi.

Prinášame vám päť základných Feng-Šuej tipov pre detské izbičky

1. Posteľ

Ak chcete vytvoriť detskú izbu podľa zásad feng shui, začnite od umiestnenia postele. Najvhodnejšia je pre ňu východná a juhovýchodná strana domu, pretože s nimi viazané energie sú spojené s jarou. Vďaka tejto pozícii podporíte u detí zdravý vývoj.

Hravosť a tvorivosť predurčuje západná a severovýchodná strana budovy, ktorá však zároveň podporuje u detí aj súperenie. A ak je vaše dieťa trochu nepoddajné, mať fotografiu rodičov v miestnosti je jemným feng-šuej riešením na upokojenie jeho energie.

O tom, ako má byť posteľ umiestnená v izbe, panuje mnoho povier. Uistite sa, že dieťa z postele vidí na dvere, no nie je v priamej línii dverí. Tiež by to nemala byť totožná stena s WC stenou, pretože to môže spôsobiť zdravotné problémy. Najideálnejšia pozícia je kolmo na dvere. Za hlavou však musia mať stenu, a nie okno.

Ak máte dvoch drobcov, poschodové postele sa neodporúčajú. Deti musia mať priestor na rast a posteľ nad hlavou nie je šťastným riešením a deti na hornej posteli sa môžu cítiť menej bezpečné.

 

2. Vytvorte priestor pre štúdium a úspechy

Ak dohliadate na to, ako váš drobec píše domáce úlohy a pri tom pripravujete večeru, nebudete asi odbiehať do detskej izby, ale posadíte si vašu ratolesť k sebe do kuchyne. Neskôr, keď trocha vyrastie a začne sa do školy pripravovať sama, písací stôl bude plniť dôležitú funkciu. Najdôležitejším faktorom je to, aby chrbát dieťaťa nebol otočený smerom k dverám izby. Tiež je dôležité, aby tu nebol prievan, ktorý spôsobuje rýchle prúdenie čchi, čo sa stáva prevažne v panelových domoch, kde sú okná a dvere v jednej línii a to cez celý byt. A pozícia stolíka? Nedávajte ho do rohu izby. Ak je to možné, umiestnite ho na južnú stenu. Vystavte dieťaťu kresby, remeslá, ocenenia, trofeje, stuhy alebo iné špeciálne výhry, buďte naňho hrdí.

 

3. Urobte z detskej izby zdravé miesto

Veľmi špecifickú vecou je akvárium, ktoré vo feng-šuej predstavuje silný prvok interiérovej ​​vody. O jeho umiestnení by ste si vždy mali porozprávať s odborníkom na feng-šuej, pretože je to jeden z troch mocných nástrojov, ktoré ovplyvňujú energiu čchi. Jeho umiestnenie do zlej časti izby či bytu môže privodiť zbytočné problémy ako zdravotné, tak aj finančné, pretože voda je tým, čo zhromažďuje energiu čchi. Ak bude zhromažďovať zlú čchi, bude mať akvárium zlý vplyv na vaše životy. Toto je obzvlášť dôležité, ak má dieťa akékoľvek zdravotné problémy, najmä astmu.

 

4. Priestor na oddych a kreativitu

Zaseknuté skrinky a zásuvky, škatule od topánok, poškodení hračky a iné predmety musia ísť preč. Vytváranie priestoru pomáha vášmu dieťaťu byť nápadité a kreatívne. Čo sa týka detí, určite viac nie je „viac“. To, čo mesiac nevezmú do ruky, odložte.

 

5. Svetlo, farba a umelecké diela v miestnosti

Detská izba by mala stimulovať, nie tlmiť, detského ducha. Izby s tmavými stenami môžu pôsobiť depresívne. Naopak, jasné farby ako je žltá, svetlozelená, svetlofialová či svetloružová sú dobrou voľbou.

O tom, čo patrí a nepatrí do detskej izby z pohľadu feng-šuej, sa popísalo veľa. Rôzni bôžikovia, trojnohé žaby bohatstva či mincové závesy lacno kúpené v ázijských tržniciach patria do oblasti povier. Figúrka smejúceho sa Buddhu za 5 eur vám úspech a bohatstvo neprinesie. Nikto vám v kupovaní týchto predmetov nebráni, ale naozaj nečakajte od nich pomoc. Sú to len doplnky, ktoré sa dotýkajú mystickej a šamanskej časti učenia feng-šuej.

A čo počítače, DVD, televízie a herné konzoly? Všeobecne sa nedá k týmto moderným veciam postaviť odmietavo. Pokiaľ ale zvažujete, čo dať do detskej izby, je potrebné si uvedomiť, že všetky elektrické prístroje vytvárajú vysokofrekvenčné rušivé zvuky a silné magnetické polia. Jednoznačným odporúčaním je, že čím menej, tým lepšie a tiež čím ďalej od postele, tým prospešnejšia to je.

Prečítajte si tiež:

Týchto 9 hračiek nemôže v detskej izbe chýbať

Upratovanie detskej izby: Takto sa to deti naučia

 

Fotogaléria


Foto: gettyimages.com
Autor: © Zoznam/kch
Zdroj: sheknows.com, redlotusletter.com

Ďalšie články

Diskusia