Neodhaľujte na sociálnych sieťach príliš veľa

Neodhaľujte na sociálnych sieťach
Ilustračné foto
Zdroj: photl.com
2014-02-21 00:01:19 |

Ľudia milujú fotky bábätiek a šťastných rodičov, no predsa je zopár vecí spojených s rodičovstvom, ktoré sú natoľko intímne, že sa nehodí “obšťastňovať“ nimi priateľov.

Patríte aj vy k tým rodičom, ktorí s radosťou pridávajú fotky svojej rozkošnej ratolesti na niektorú zo sociálnych sietí či zo svojho života a tešíte sa na reakcie priateľov? Je to úplne normálne a podobne ako vy, aj mnoho ďalších rodičov sa rado pochváli zábermi svojej rodiny. Niektorí ľudia však on-line svetu prepadnú natoľko, že na sociálnych sieťach delia pomaly aj o tie najintímnejšie detaily zo svojho života. A to už úplne v poriadku nie je. Všetko má svoje hranice a tie by sme si mali udržať aj tu. Ktoré fotky by ste si mali nechať radšej pre seba?

Zábery, na ktorých je krv

Ako racionálne uvažujúci dospelí síce vieme, že krv je súčasťou života, no mnohým pohľad na ňu nie je práve príjemný. Predvádzať na sociálnej sieti fotky zakrvavnej placenty po pôrode naozaj nie je vhodné. Pravidlo znie – všetko, čo bolo niekedy tvojou súčasťou, okrem dieťaťa, by malo zostať v tvojom súkromnom archíve medzi tými najintímnejšími zábermi. Zdá sa vám to ako hlúposť? Nie, nie je, na sociálnych sieťach bez problémov takéto fotky nájdete.

Čistenie detského zadku a stolica

Každý z nás vie, že detské „kako“ občas neskončí iba v plienke, ale aj na prebaľovacom pulte, na posteli, vo vani či dokonca na vašich nohaviciach či vo vlasoch. Neznamená to však, že to hneď treba nacvakať a zavesiť na sociálnu sieť. „Raz som našiel status mamy hľadajúcej radu ako odučiť svojho syna od plienok, ktorý sprevádzala fotka jej syna sediaceho v postieľke celej  špinavej od rozotretej stolice dieťaťa,“ hovorí v šoku jeden z používateľov Facebooku. Iná žena zase vyfotila plnú plienku svojho drobca a pýtala sa priateľov, či takáto stolica vyzerá normálne. Nie, takéto fotky nie sú normálne.

Nahota je privátnou záležitosťou 

Neodolali ste pokušeniu a nechali ste sa s tehotenským bruškom odfotiť nahá? Aj keď ste si starostlivo prekryli rukami najintímnejšie partie a nepochybne také fotky vyzerajú veľmi sexi, na internete nemajú čo robiť. Nechajte si ich pre seba a pre svojho partnera. Opatrné buďte aj so zábermi z pôrodu a uistite sa, že rozrušený partner nezavesí na sociálnu sieť  fotku, podľa ktorej by profesori mohli študentom medicíny prednášať o ženských pohlavných orgánoch.

Obzvlášť obozretné buďte pri nahých fotkách detí. Každý potvrdí, že bábätká sú rozkošné, no pridávanie takýchto záberov na sociálne siete nie je najšťastnejšie. Aj keď vy sa chcete svojim bacuľkom pochváliť len známym a priateľom, nezabúdajte, že fotky si bez problémov môžu pozrieť ďalšie tisícky neznámych užívateľov vrátane úchylných pedofilov. Nemyslite, že ak sa vy neviete dostať k fotkám niekoho, nedokáže to nikto. Čudovali by ste sa aké jednoduché je prelomiť zabezpečenie.

Fotky chorých detí

Má vaše dieťa horúčku? Potničky? Na tvári sa mu vyhodili červené fľaky? Má sklené oči? Odložte fotoaparát, zatvorte Facebook a choďte sa oňho starať. „Keď vidím fotku evidentne chorého dieťatka a pod ním dlhú diskusiu, v ktorej mamička rieši jeho zdravotný stav, je mi ťažko. Prečo radšej nejde k nemu a neobjíme ho?,“ pýta sa jeden z užívateľov sociálnej siete. Ak máte pochybnosti, zoberte ratolesť k lekárovi a nespoliehajte sa na rady priateľov a známych. Keď sa ratolesť necíti dobre, omnoho viac jej pomôže vaša prítomnosť ako desiatky rád cudzích ľudí.

 

 

 


Foto: wikimedia commons
Zdroj: parents.com

Ďalšie články

Gurmán.sk

Feminity

Zdravie

Diskusia