Mamičky, POZOR! Toto ihneď vyhoďte: DOJČATÁM hrozí ZADUSENIE

Ilustračné foto
Ilustračné foto. Zdroj: Pexels
Zdroj: Pexels
2023-09-08 11:00:00 |

Slovenská obchodná inšpekcia (SOI) zistila, že na našom trhu bola v ponuke nebezpečná dojčenská kombinéza. Ak ju má vaše dieťa v šatníku, okamžite ju z neho vyraďte. Hrozí totiž riziko zadusenia.

Na pulty slovenských predajní sa opäť dostal nevyhovujúci výrobok, ktorý ohrozuje zdravie najmenších. Ako informovala SOI na svojej stránke, ide o dojčenskú kombinézu pre dievčatko Turtledove London, pôvodom z Veľkej Británie.

Inšpektori pri kontrole zistili, že ide o nebezpečný výrobok z dôvodu riziku zadusenia sa. “Pri skúške ťahom sa z dojčenskej kombinézy oddelili časti kovových gombíkov, resp. trukiel. Tieto jednotlivé časti kovových gombíkov úplne zapadli do valca na malé časti. Berúc do úvahy bežné a predvídateľné správanie malých detí vkladať často veci do úst, predstavujú uvoľnené kovové gombíky riziko zadusenia,” zdôvodnili svoje stanovisko inšpektori.

Slovenská obchodná inšpekcia prikázala zabezpečiť stiahnutie nebezpečného produktu z trhu ako aj informovanie spotrebiteľov o tomto nebezpečnom výrobku. “Spotrebiteľom odporúčame, ak si tento výrobok zakúpili, aby ho vo vlastnom záujme prestali používať,” dodali inšpektori.


Nebezpečná dojčenská kombinéza pre dievčatko s dlhým rukávom a nohavicami má béžovú farbu s potlačou rôznych tvarov (oranžový a hnedý poloblúk, fialová vlnovka, zelený list). 

Fotogaléria


Autor: © Zoznam/Kornel Kubík
Zdroj: SOI

Ďalšie články

Gurmán.sk

Feminity

Zdravie

Diskusia