Užite si adventný čas NETRADIČNE! Vyrazte za predvianočnou rozprávkou

Ilustračné foto
Ilustračné foto Zdroj: gettyimages.com
Zdroj: gettyimages.com
2023-12-02 15:00:00 |

Advent je pre deti rozprávkovým časom, keď očakávajú príchod Ježiška s darčekmi, tešia sa na Mikuláša a užívajú si prvé vločky snehu a pečenie medovníkov. Pre rodičov je to naopak jedno z najstresujúcejších období, keď sa usilujeme stihnúť veľké upratovanie, riešime nákupy, darčeky pre širšiu rodinu a doháňame resty v práci.

Nenechajte si však čaro adventných chvíľ ukradnúť úplne. Odložte si jeden víkend, ktorý strávite s rodinou, načerpáte energiu a nasajete vianočnú atmosféru. A kam vyraziť?

 

Tatranský ľadový dóm na Hrebienku

Obľúbená atrakcia, ktorá láka malých aj veľkých návštevníkov z celého Slovenska, bude sprístupnená aj tento rok. Tatry majú v zimnom období ešte väčšie čaro ako zvyčajne a ľadový dóm je jednou z atrakcií, ktoré si rozhodne nenechajte ujsť.

Na Hrebienok sa môžete vyviesť lanovkou alebo si spraviť príjemnú prechádzku, vypiť si horúci čaj či punč a samozrejme, prezrieť si sakrálnu stavbou s ľadu. Tohtoročnou témou je Bazilika Božieho hrobu v Jeruzaleme.

Predvianočná Viedeň, Budapešť či Praha

Tie najkrajšie vianočné trhy s neopakovateľnou atmosférou si užijete priamo v srdci Európy. Spojiť výlet však môžete aj s návštevou ďalších atrakcií. Napríklad v Budapešti nájdete očarujúce Miniversum, kde sa nachádzajú zmenšeniny vlakov a vlakových dráh.

Vo Videni zažijete neopakovateľnú atmosféru trhov priamo pri Schonbrunne a pozrieť si môžete aj jednu z najznámejších zoologických záhrad na svete. V Prahe nájdete obrovské množstvo atrakcií pre rodiny z deťmi od Múzea čokolády až po výstavu voskových figurín.

 

Luskáčik v Slovenskom národnom divadle

Jeden z najslávnejších baletov na svete si už každoročne môžu pozrieť aj slovenskí návštevníci. Prekrásny vianočný príbeh očarí predovšetkým dievčenské dušičky, pretože ide o baletné vystúpenie, na ktorom uvidíte veľa malých talentovaných tanečníkov. Luskáčik je predstavenie, ktoré by mali aspoň jeden raz v živote vidieť všetky deti.

Vianoce na Bojnickom zámku

Aké asi mohli byť oslavy a atmosféra Vianoc na najkrajšom zámku na Slovensku? Užite si prehliadku s vianočnou výzdobou a zasnívajte sa, ako vyzeral štedrý večer u Pálfiovcov či Thurzovcov.

 

Fotogaléria


Autor: © Zoznam/Marcela Beňová

Ďalšie články

Gurmán.sk

Feminity

Zdravie

Diskusia