Úplná dokonalosť! FOTO kráľovskej rodiny na veľkonočnej omši

Úplná dokonalosť! FOTO kráľovskej
Princ William so svojou krásnou rodinkou
Zdroj: SITA
2023-04-09 19:00:00 |

Britský kráľ Karol III. sa spolu s manželkou Kamilou a poprednými členmi kráľovskej rodiny zišli v nedeľu na tradičnej veľkonočnej omši v kaplnke svätého Juraja na hrade Windsor. Ide pritom o prvú takúto omšu od Karolovho vlaňajšieho nástupu na trón. TASR o tom informuje podľa správ agentúr Reuters a DPA.

Na omši sa tento rok zúčastnil aj princ William s manželkou Kate a ich troma deťmi. Prišiel aj princ Andrew, ktorý bol odvolaný z výkonu oficiálnych kráľovských povinností ešte predtým, ako vlani v Spojených štátoch urovnal spor o sexuálnom zneužívaní.

Veľkonočná omša je jednou z mála udalostí, na ktorej sa schádza na verejnosti celá britská kráľovská rodina. Tento rok je omša o to výnimočnejšia, že je prvou od smrti niekdajšej kráľovnej Alžbety II. Zároveň sa koná v deň druhého výročia úmrtia Alžbetinho manžela, princa Philipa, pričom obaja sú pochovaní v kaplnke svätého Juraja.

V tento deň si tiež Karol s manželkou pripomínajú 18. výročie svojej svadby.

Kráľovská rodina sa v kaplnke svätého Juraja zišla naposledy vlani v septembri na pohrebe Alžbety, pripomína DPA.

Karol je ako panovník tiež hlavou anglikánskej cirkvi. Za necelý mesiac sa pritom uskutoční jeho korunovácia vo Westminsterskom opátstve. Po jeho boku bude korunová aj jeho manželka kráľovná Kamila.

Fotogaléria


Zdroj: TASR

Gurmán.sk

Feminity

Zdravie

Diskusia