Ako vychovať ÚSPEŠNEJŠIE deti? Výskumy hovoria JASNE!

Ako vychovať ÚSPEŠNEJŠIE deti?
Ilustračná foto.
Zdroj: gettyimages.com
2023-09-06 19:00:00 |

Výskumy profesorky Eriky Rasson, profesorky z University of Essex, šokujú možno mnohých rodičov. Hoci v súčasnosti je trend vychovávať deti s väčšou voľnosťou, jej výskum dokazuje, že úspešnejšie deti mali prísnu výchovu. Zásluhu majú na tom najmä náročné matky.

V minulosti sa kládol dôraz na prísnosť a presné pravidlá pri výchove detí. V súčasnosti je ale trend, dať deťom viac voľnosti a slobody. Prísna výchova totiž nepozná slová ako voľba a sloboda. Výskumy Eriky Rasson, profesorky z University of Essex, ukázali zaujímavé skutočnosti, ako uvádza portál Ženské rady.

Podľa jej výskumu sú deti, ktoré sú vychovávané prísnými matkami úspešnejśie. Do výskumu bolo zaradených 15 000 detí vo veku od 13 do 14 rokov vo forme dotazníkov. Uskutočnil sa v rokoch 2004 - 2010. Výsledok výskumu ukázal, že prísni rodičia a najmä matky, vychovali deti, ktoré boli vytrvalé a mali vysokú sebadôveru. "Tento výskum skúmal postoje detí k vyššiemu vzdelaniu. Sú to najmä rodičia, ale hlavne matky, ktoré od detí vyžadujú ďalšie vzdelávanie" vysvetľuje profesorka podstatu výskumu a svoje zistenia.

Deti, ktoré mali vyžadujúce matky s veľkými očakávaniami, boli oveľa úspešnejšie a ukončili vyššie vzdelanie a dostali dobrú prácu. „V mnohých prípadoch dosahujeme úspech tým, že robíme to, čo je pre nás najpohodlnejšie, aj keď je to proti vôli našich rodičov. Bez ohľadu na to, ako veľmi chceme uniknúť pred radami našich rodičov, stále ovplyvňujú naše rozhodnutia. Zároveň si myslíme, že je to naše rozhodnutie.“

Výskum preukázal, že dievčatá náročných matiek, mali o o 4% nižšiu šancu na predčasné otehotnenie v mladom veku.

 

 


Autor: © Zoznam/Adriana Joštiaková

Ďalšie články

Gurmán.sk

Feminity

Zdravie

Diskusia