Promi mamička bojuje s rakovinou: Pred VÁŽNOU operáciou urobila ZÁSADNÝ krok!

Promi mamička bojuje s
Olivia Munn
Zdroj: Instagram O.M./SITA
2024-05-15 07:00:00 |

V marci vyšlo najavo, že americká herečka Olivia Munn (43) bojuje so zákernou chorobou. Priznala to na sociálnej sieti Instagram. Rakovinu jej diagnostikovali ešte minulý rok. Teraz sa rozhodla pre zásadný krok vo svojom živote!

„Vo februári 2023 som v snahe byť proaktívnejšia ohľadom svojho zdravia absolvovala genetický test, ktorý vám skontroluje 90 rakovinových génov. U všetkých som mala negatívny výsledok, vrátane BRCA (najznámejší gén rakoviny prsníka)“ informovala Olivia. „O dva mesiace neskôr mi diagnostikovali rakovinu prsníka,“ šokovala.

„Za posledných 10 mesiacov som absolvovala 4 operácie, toľko dní strávených v posteli nemôžem ani spočítať, naučila som sa viac o rakovine, liečbe rakoviny a hormónoch, ako som si kedy dokázala predstaviť,“ pokračovala Munn.  Aj keď je takýto boj beh na dlhú trať, herečka ho nevzdáva hlavne kvôli svojmu dvojročnému synovi Malcolmovi a manželovi Johnovi Mulaneyovi. Dokonca sa rozhodla urobiť pred vážnou operáciou zásadný krok. Dala si zmraziť svoje vajíčka. Urobila tak vo veku 33 rokov, 39 i v 42.

„Je to zaujímavé, pretože moje 33-ročné vajíčka boli skvelé. Moje 39-ročné vajíčka? Ani jedno nebolo dobré. Ako ste starší, jeden mesiac môžete mať skvelé vajíčka, druhý nie. Je zrejmé, že mesiac, ktorý sme mali v 39 rokoch, nebol dobrým mesiacom. Po mojej diagnóze sme sa rozhodli skúsiť ešte jedno kolo odberov vajíčok a dúfali sme, že to bude dobrý mesiac. S Johnom sme sa o tom veľa rozprávali a nemáme pocit, že by sme s rozrastaním našej rodiny skončili, ale nevedeli sme, či budem musieť podstúpiť chemoterapiu alebo ožarovanie,“ priznala v rozhovore pre vogue.com. Obe tieto liečby môžu totiž dramaticky ovplyvniť plodnosť ženy.

Pre odber vajíčok mala nastavenú špeciálnu liečbu, keďže sa nemohla "napumpovať" hormónmi.  Existovalo totiž riziko, že by mohla podporiť rast rakovinových buniek. Obaja partneri boli v strese, či sa to tentokrát podarí. „O niekoľko hodín neskôr nám zavolal môj lekár. Podelil sa o to, že máme dve zdravé embryá. John a ja sme začali plakať. Bolo to také vzrušujúce, pretože nielenže sme to získali pri jednom odobratí, ale tiež to znamenalo, že som sa nemusela vystavovať ďalšiemu riziku. Bolo to jednoducho úžasné,“ priznala.

Po odobratí vajíčok podstúpila vážnu operáciu. „Teraz som mala ooforektómiu a hysterektómiu. Vybrali mi maternicu, vajcovody a vaječníky,“ dodala. Stalo sa to len minulý mesiac. Potrebovala odstrániť hormóny zo svojho tela, aby sa jej rakovina nevrátila. Dni po operácii boli bolestivé, ale za menej ako týždeň bola na ceste späť do normálu. Tiež priznala, že by si dala dieťa vynosiť náhradnou matkou.


Autor: © Zoznam/lv

Ďalšie články

Gurmán.sk

Feminity

Zdravie

Diskusia