ŠOKUJÚCE: Autorka J. K. Rowlinová sa pustila do hercov z Harryho Pottera! NEUVERÍTE, čo ju nahnevalo

ŠOKUJÚCE: Autorka J. K.
Ilustračné foto
Zdroj: Warner Bros. Entertainment Inc.
2024-04-20 19:00:00 |

Autorka románu Harry Potter, J. K. Rowlingová, ostro vystúpila voči názorom Daniela Radcliffa (filmový Harry Potter) and Emmy Watson (filmová Hemiona Grangerová). Nepáčil sa jej ich názor a komenráre ohľadom trasrodových ľudí.

Autorka J. K. Rowlingová sa pravidelne dostáva pod palbu za svoje kontroverzné komentáre o transkomunite vrátane série tweetov z júna 2020, ktoré reagujú na názor o „ľuďoch, ktorí majú menštruáciu“. V tom čase svetoznáma autorka tweetovala: „Ľudia, ktorí majú menštruáciu. Som si istá, že pre týchto ľudí existovalo slovo. Pomôžte mi niekto. Žuna? Žina? Žona?" uvádza portál Tyla.

Po autorkinej kritike sa hviezdy z filmov Harry Potter, Daniel Radcliffe aj Emma Watson, vyjadrili. Ich slová podporili transkomunitu.Pri písaní pre LGBTQ+ organizáciu The Trevor Project sa D. Radcliffe ospravedlnil za bolesť, ktorú Rowlingovej komentáre spôsobili mnohým. E. Watson povedala svojim fanúšikom nasledovné: „Chcem, aby moji transrodoví sledovatelia vedeli, že ja a mnoho ďalších ľudí na celom svete vás vidíme. vážime si vás a milujeme vás takých, aký ste."

Rowlingová na ich komentáre reagovala

V stredu (10. apríla 2024) pokračovala vo verejnej diskusii a zverejnila na Twitteri nedávnu recenziu Hilary Cass o rodových službách pre deti v Spojenom kráľovstve, ktorú nazvala „najrozsiahlejším preskúmaním lekárskych dôkazov o transdrodových deťoch, aké kedy boli vykonané“.

Autorka tvrdila, že zistenia ukázali, že tieto transrodové deti boli nezvratne zranené a dodala: "Tisíce ľudí sú spoluvinníkmi, nielen zdravotníci, ale aj hlásne trúby celebrít, nespochybniteľné médiá a cynické korporácie."

Nie je prekvapením, že netrvalo dlho a prišla spätná reakcia, hoci jeden z jej obhajcov v reakcii na príspevok napísal: „Čakám, kým sa vám Daniel a Emma verejne ospravedlnia s vedomím, že im odpustíte.“ Rowlingová však potom naznačila, že odpustenia sa od nej asi nedočkajú.


Autor: © Zoznam/AJ

Ďalšie články

Gurmán.sk

Feminity

Zdravie

Diskusia