VEĽKÁ NOC u Jasminy Alagič: Kráska doma praktizuje NETRADIČNÚ tradíciu, ktorú možno nepoznáte!

Jasmina Alagič
Jasmina Alagič
Zdroj: Instagram/jasmina_alagic
2024-03-30 11:00:00 |

S Veľkou nocou sa spájajú nielen symboly, ako sú vajíčka či zajačiky, ale predovšetkým tradície. Tými najtypickejšími pre Slovensko sú oblievačka a šibačka. Moderátorka Jasmina Alagič však praktizuje aj zvyk, ktorý si priniesla z Nemecka.

Obľúbená moderátorka a influencerka miluje všetky sviatky a keďže pochádza z kresťansko-moslimskej rodiny, u nich doma sa podľa jej slov oslavuje celý rok. 

Jasmina Alagič sa na tohtoročnú Veľkú noc pripravila v predstihu. Jej domácnosť, ktorú zdieľa s manželom Patrikom Vrbovským alias Rytmusom a synčekom Sanelom, sa zahalila do mrkvičiek a zajačikov už takmer pred mesiacom. 

Ako prezradila celebritná mamička pre magazín Top Star, veľkonočné sviatky sú pre ňu špecifické aj pre intenzívne spomienky z detstva. To prežila v Nemecku, kde mali rodinnú tradíciu, ktorú si priniesli na Slovensko a Jasmina ju teraz s radosťou praktizuje tiež. 

,,Mojim všetkým deťom robím to, čo robili naši mne. To je, že dôjde veľkonočný zajačik, ktorý poukrýva sladkosti,” prezradila. Kráska tak po záhrade a dome rozmiestni na hocijaké miesta rôzne dobroty. ,,Dám všetkým deťom košíčky a idú zbierať tieto sladkosti, ktoré im tam necháva, samozrejme, veľkonočný zajac,” vysvetlila hviezda šou Česko Slovensk má talent

Napriek tomu, že ide pôvodne o germánsku tradíciu, málokto možno vie, že už v 16. storočí ju poznali aj naši predkovia. Kým vo Francúzsku, Nemecku, Rakúsku, USA či Anglicku sa udomácnila, na Slovensku ju nahradili šibačka a oblievačka. Hľadanie sladkostí je tak pre mnohých veľkou neznámou.


Autor: © Zoznam/S
Zdroj: TV JOJ/Top Star

Ďalšie články

Gurmán.sk

Feminity

Zdravie

Diskusia