FOTOHÁDANKA Rodičia ju doma nechválili! Dnes je z nej top herečka: Spoznávate túto dievčinu?

Kto je na obrázku?
Kto je na obrázku?
2024-02-19 15:00:00 |

Úspechy, aké by jej mohla závidieť nejedna herečka. Kráska z fotografie je na scéne už neuveriteľných 30 rokov, pričom jej hviezdna kariéra stále neupadá, práve naopak.

Narodila sa v Prahe a hereckému umeniu sa začala venovať už ako tínedžerka. Mala len 15, keď v roku 1994 získala svoju prvú filmovú rolu Lucky v komediálnej snímke Pozor na Kozoroha. O rok neskôr už bola dokonca nominovaná na Českého leva v kategórii najlepší ženský herecký výkon v hlavnej úlohe za film Indiánske leto

Úspechy sa stále iba pridávali, ako 18-ročná už prestížnu sošku leva získala, a to za najlepší ženský herecký výkon vo vedľajšej úlohe za stvárnenie Veroniky vo filme Nejasná zpráva o konci světa.

Napriek očividnému talentu ju rodičia doma veľmi nechválili, z čoho plynie to, že sa z nej stala perfekcionistka. „Neboli sme úplne chválené deti. Navyše som nebola najmladšia, takže som mala pocit, že bratov musím veľa doháňať,“ uviedla v minulosti pre Český rozhlas. Človek však podľa nej pochvalu potrebuje, a to nielen v detstve.

Málokto možno o rodáčke z Prahy vie, že jej korene siahajú do ďalekej Sýrie, odkiaľ pochádza jej otec. ,,Často si spomínam na svoju širšiu rodinu, moju babku Afife a dedka Salima, veľa tiet a bratrancov a to, že si rozumieme aj bez toho, aby sme hovorili… Nádherná krajina plná starobylých miest, pamiatok a priateľských ľudí. Teplo, vôňa, staré autá. Úžasné trhy v zmesi uličiek, mešít, ale aj byzantských kostolov, skalných mestečiek a malého kúsku mora, kde som sa prvýkrát kúpala v slanej vode,” napísala známa Češka k spomienkovým záberom zo Sýrie, kde bola naposledy v roku 2007.

V rovnakom roku natočila aj vojnovú drámu Operáce silver A. ,,Bolo to krásne dielo, krásna rola a naša štvrtá spolupráca s Jiří Strach,” zaspomínala si na Instagrame pri archívnom zábere. 

Aktuálne je hviezdou najmä slovenských obrazoviek, ku ktorým divákov priťahuje každý pondelok večer, a to v dramatickom seriáli Zrada. Reč je o predstaviteľke jednej z hlavných postáv Eve, a teda bravúrnej českej herečke Kláre Issovej. Tak čo, spoznali by ste ju na záberoch z minulosti?

 

Fotogaléria


Autor: © Zoznam/S

Ďalšie články

Gurmán.sk

Feminity

Zdravie

Diskusia