Eva Cifrová OTVORENE: Takéto dieťatko by som si nenechala!

Eva Cifrová
Eva Cifrová
Zdroj: Instagram/eva_cifrova_official
2024-02-20 19:00:00 |

Prvá slovenská playmate Eva Cifrová  sa minulý rok dočkala svojho vytúženého dieťatka. Cesta za ním však nebola jednoduchá. 

Modelka Eva Cifrová sa netají tým, že s partnerom Lukášom k svojej dnes už polročnej dcérke prirodzenou cestou neprišli. V rozhovore pre Markiza.sk však 41-ročná modelka priznala, že je napokon vďačná, že podstúpila IVF, pretože celé jej tehotenstvo bolo pod dohľadom. 

Evka prezradila, že na začiatku sa museli postarať o to, aby v jej tele dozrelo čo najviac vajíčok. ,,Takže ja som mala pichanie injekcií. Ale ono je to strašne krátke. Myslím, že to trvalo, ja si to už presne nepamätám, ale nejakých 8 dní alebo koľko. A potom som išla na odber tých vajíčok, a to som bola v celkovej anestéze, ktorá trvala možno desať minút, takže to bolo rýchlovka,” priblížila modelka, čo sa dialo v úvode IVF-ka.

Následne populárna kráska čakala na výsledok genetických vyšetrení embryí, ktoré bolo partnerom vzhľadom na ich vyšší vek nielen odporúčané zo strany lekára, ale Evka ho aj sama chcela. ,,Pretože u nás sa tým pádom predišlo dvom nepodareným tehotenstvám. Jedno embryo malo Downov syndróm a ja si neviem predstaviť, že by som sa to dozvedela v nejakom treťom - štvrtom mesiaci. Že čakám dieťa s Downovým syndrómom, to by som si určite nenechala. A my sme vlastne tomuto zabránili tými genetickými vyšetreniami embryí,” uviedla bez okolkov Cifrová, načo redaktorka zareagovala slovami, že jej vyjadrenie môže pôsobiť na niekoho surovo. 

,,Ale ja neklamem. To je môj názor. Niekto by si nechal, moja voľba je takáto a ja sa za ňu nehanbím,” znie úprimné stanovisko modelky. Napriek tomu, že jej tehotenstvo bolo kontrolované, i tak pociťovala strach a stres z toho, aby bolo všetko v poriadku. Elaya sa, našťastie, narodila zdravá a rodičom robí veľkú radosť.


Autor: © Zoznam/S
Zdroj: Markiza.sk

Ďalšie články

Gurmán.sk

Feminity

Zdravie

Diskusia