Daniela Peštová nechala zaočkovať syna: Takéto drsné slová určite nečakala!

Daniela Peštová
Daniela Peštová
Zdroj: Instagram/daniela_pestova
2024-01-31 19:00:00 |

Téma očkovania vie zakaždým rozvíriť búrlivé diskusie. Známa česká modelka Daniela Peštová venovala svoj najnovší instagramový príspevok očkovaniu proti HPV a poštvala si tým proti sebe nemálo sledovateľov.

Jedna z najpopulárnejších českých modeliek zverejnila na Instagrame pomerne kontroverznú snímku svojho syna. Daniela Peštová zašla spolu s Paulom Henrym na kliniku, kde ho nechala zaočkovať proti vírusu HPV.

Ľudský papilomavírus je bežný vírus, ktorý sa prenáša kožou alebo pohlavným kontaktom. Môže sa vyskytovať v oblasti genitálií a análneho otvoru, ale aj v oblasti dýchacích ciest, hlavy a krku. Existuje až 150 druhov HPV vírusu, pričom tým nebezpečnejším je možné predísť práve očkovaním.

,,Očkovanie proti HPV nie je povinné, napriek tomu je to jedno z tých, ktoré moje deti majú. Toto očkovanie je odporúčané ako dievčatám, tak chlapcom, a pozor, je tu NOVINKA. Od januára 2024 je plne hradené zdravotnou poisťovňou deťom vo veku od 11 do 14 rokov (predtým iba 13-ročným). Skvelá správa, že?" napísala partnerka speváka Paľa Haberu k fotkám svojho zaočkovaného tínedžera. Daniela však určite netušila, akú vlnu kritiky si na seba týmto príspevkom uvalí.

,,Najhoršie je, keď o tom nič neviete a aj tak to odporúčate. Roky pracujem v nemocnici a divili by ste sa,  koľko lekárov, zdravotníkov a všetkých pracovníkov tu do seba žiadne vakcíny nedáva… A svet, div sa… Sme zdraví a to sme dennodenne v kontakte s tuberkulózou atď... Nedala by som to zdravého tela nič nepovinné a ešte aj do mladého silného tela,” odkázala istá Ira. 

,,Tu nesúhlasím…. Hlavne tých HPV je veľa druhov, očkovanie pokryje iba málo z nich a o vedľajších účinkoch pomlčím,” negatívnym názorom prispela aj Viktória. ,,Akože stavať sa do roly influencera a predávať očný krém alebo nový typ vysávača, waflovača je také očakávané, patrí to k tejto novodobej profesii. Ale ponúkať na SOME vakcíny? To fakt? Až také dno? To majú kompetentní ponúkať v ambulancii, tak by sa patrilo, či zle vravím?” pýta sa Iveta.

,,Mám dve neočkované deti 12 a 4-ročné a ich počet chorôb môžem narátať dokopy na 1 ruke. NEOČKUJTE SA!” píše ďalšia dáma. ,,Mám kamarátku, kterej po tomto očkování ochrnula dcéra,” pridala svoju smutnú skúsenosť Marie. 

Viacerí sa ale postavili na Danielinu stranu a vzdali jej hold, že šíri osvetu. Zatlieskala jej napríklad aj slovenská herečka Kristína Tormová.


Autor: © Zoznam/S
Zdroj: Instagram/daniela_pestova

Ďalšie články

Gurmán.sk

Feminity

Zdravie

Diskusia