Dominika Kavaschová o PROBLÉMOCH v materstve: V tomto sa nájdu všetky ŽENY

Dominika Kavaschová
Dominika Kavaschová
Zdroj: Instagram/donda_kawa
2023-11-04 15:00:00 |

Niektoré ženy zvládajú materstvo bez väčších problémov a svoje dieťatko si užívajú každý jeden deň. Nájde sa ale množstvo takých, ktoré sa pasujú s rôznymi problémami. A keďže sa o tom nahlas hovorí len málo, môžu mať pocit, že sú neschopné a že niečo nerobia dobre. No pritom vôbec nie sú samy.

Obľúbená slovenská herečka Dominika Kavaschová na svojom Instagrame nemá problém hovoriť aj o problémoch, ktoré so sebou prináša materstvo. A aby sa to dostalo k čo najviac ženám, vznikol nový podcast Mater Amatér, ktorého je súčasťou. Spolu s Lindou Wagnerovou a Lenkou Krištofičovou sa snažia hovoriť o týchto ťažkostiach s humorom a ľahkosťou. Podcast sa stal hneď obľúbeným a dostal sa na prvé priečky v počúvanosti. 

Čo všetko prináša materstvo?

Dominika nedávno zdieľala fotku so svojou malou neterkou a zamyslela sa nad tým, aké to je zvládnuť všetko odznova. "Tehotenstvo, pôrod, miliónnedelie, popraskané bradavky, popraskané nervy, nulový spánok a totálna izolácia od sveta. Lebo úprimne, spcha a chvíľa kočíkovania keď ideš na vzduch, je pocitovo ako dvojmesačná dovolenka v Dominikánskej," zverila sa svojim fanúšikom.

Ďalej premmýšľala nad tým, že síce ide o novú výzvu, obetu a sebazaprenie, no na druhej strane vám srdce narastie nanovo do takých rozmerov, o akých ste ani len netušili. Aj preto je rada, že spolu s kamarátkami vytvorili tento podcast. Pretože je dôležité, aby sa o tomto všetkom hovorilo nahlas a tak, ako to reálne je. Nie tak, ako by to malo byť podľa knižiek. 

"Všetkým matkám vzdávam hold! Obdivujem vás neskutočne! Vďaka vám je tento svet. Vďaka vašej láske, trpezlivosti, odvahe, obete a sile vznikajú najkrajšie veci na svete. Som šťastná, že patrím medzi vás. A najvďačnejšia za túto skúsenosť," dodala na záver. 

Určite si vypočujte prvé epizódy tohto nového podcastu, v ktorom sa ako matka zaiste nájdete. Aspoň viac nebudete mať pocit, že nejaké problémy preživate len vy. Rovnako je na tom oveľa viac žien, ako by ste si možno mysleli. 


Autor: © Zoznam/Andrea Šípošová
Zdroj: Instagram/donda_kawa

Ďalšie články

Gurmán.sk

Feminity

Zdravie

Diskusia