Je vo VIDEU aj vaše DIEŤATKO? Nový klip SPIEVANKOVA ohuruje! Jeho súčasťou sú STOVKY slovenských rodín

Je vo VIDEU aj
Spievankovo
Zdroj: Spievankovo
2023-09-17 15:00:00 |

Najúspešnejší slovenský detský projekt Spievankovo predstavil svoj nový veselý videoklip ku skladbe Kolesá. Okrem Spievanky a Zahrajka v ňom účinkujú kolobežky, trojkolky, odrážadlá a dokonca vodné bicykle! Zaujímavosťou je, že do videoklipu sa zapojili aj stovky slovenských rodín, ktoré im poslali svoje domáce videá.

Spievankovo je unikátne svojou tvorbou aj prístupom k publiku. Už 20 rokov spája rodiny, motivuje k spoločnému tráveniu voľného času a vymýšľa zmysluplnú zábavu pre malých aj veľkých. Teraz predstavuje novinku Kolesá, ktorá má na YouTube množsto zhliadnutí a toto číslo stále stúpa.

„Odkedy deti začnú chodiť, sadajú si na rôzne dopravné prostriedky, čo majú kolesá, pretože radosť a vzrušenie z jazdy je úžasné. A preto sme sa rozhodli vymyslieť nenáročnú aktivitu pre rodiny s deťmi počas prázdnin – spoločné bicyklovanie. Chceli sme ich motivovať k pohybu na čerstvom vzduchu, k objavovaniu ich blízkeho okolia Jednoducho im dať výzvu, kam až sa vedia s bicyklom či odrážadlom dostať,“ smeje sa Mária Podhradská alias Spievanka.

Nový dopravný prostriedok si vyskúšali aj hlavní hrdinovia Spievankova. Vôbec po prvýkrát jazdili na retro tandem bicykli pre dvoch.

„Nikdy som na takomto bicykli nesedela, a preto som mala pred ním rešpekt. Prvýkrát, keď sme nasadli, sme skoro spadli, pretože ja som tiež chcela vyrovnávať rovnováhu. Ale rýchlo som pochopila, že ten druhý sa len vezie. Jednoduchšie by to pre mňa bolo, keby som vôbec nevedela bicyklovať. Nakoniec som si však jazdu úplne užívala a nechala sa viesť Zahrajkom,“ s úsmevom konštatuje Mária Podhradská.

Klip sa natáčal vo veľkých horúčavách

Autorom hudby aj textu k novinke Kolesá je Mária Podhradská. Klip sa nakrúcal počas leta pri teplote 38 stupňov Celzia.

„Požičali sme si obleky kozmonautov z výstavy v Bratislave. Mali sme naozajstné skafandre, ktoré používajú kozmonauti NASA pri výcvikoch. A musím povedať, že to bolo naozaj veľmi ťažké sa v nich pohybovať. A to sme ani neboli na Mesiaci, aj keď vo videoklipe na ňom sme. Absurdné bolo obliecť si šále, rukavice a čiapky, keď na nás pražilo slnko na pravé poludnie. Taký kúpeľ vo vlastnom pote sme ešte nezažili,“ spomína na nakrúcanie Spievanka.

Súčasťou klipu sú aj fanúšikovia

Zaujímavosťou je, že súčasťou videoklipu sa stali aj fanúšikovia. Spievankovo vyzvalo malých aj veľkých priaznivcov, aby natočili a poslali svoje domáce video. Odozva publika bola neuveriteľná a do výzvy sa zapijili stovky rodín. Fanúšikovia sa o novinke vyjadrujú, že ide o najkrajší letný hit.

„Sme šťastní a doteraz tomu nevieme uveriť, že sa tento rok do našej výzvy zapojili stovky rodín, je to zatiaľ rekordná účasť v letnej súťaži! Z reakcií rodičov vieme, že téma deti veľmi bavila, že boli motivované vymyslieť zaujímavé miesta dostupné bicyklom. Ale dostali sme aj zábery zo zasnežených kopcov, z horúceho piesku na pláži, aj priamo z vody,“ prezradila Mária.

 

„Pri každej novej pesničke cítime veľkú zodpovednosť. Uvedomujeme si, že detská duša je čistá, úprimná a prijímajúca. To, čo do nej vložíme, v nej zostane a formuje charakter budúceho dospelého človeka. Preto starostlivo vyberáme nielen tému a vážime slová, ale aj formu, akou ju detskému divákovi podáme. Deti od útleho veku potrebujú cítiť bezpodmienečnú lásku a prijatie. Rodina im vytvára bezpečie, v ktorom sa správne vyvíjajú – nielen fyzicky ale aj psychicky. My dospelí im ideme príkladom, kopírujú naše správanie a veľmi dôkladne. Rešpektujme a prijímajme sa navzájom bez posudzovania a hodnotenia – takí akí sme," uzatvára Mária Podhradská, vyštudovaná pedagogička a umelecká šéfka Spievankova.

Spievankovo tento rok oslavuje 20 rokov na scéne a najbližšie ho môžete zažiť na veľkom koncertnom turné po celom Slovensku. Všetky koncerty a ich detaily sú uvedené na www.spievankovo.sk. Pesničky Spievankova nájdete na všetkých digitálnych platformách a filmy v mobilnej aplikácií SPIEVANKOVO – ideálny spôsob, ako mať skvelú zábavu pre deti vždy po ruke.

Fotogaléria


Autor: © Zoznam/Andrea Šípošová
Zdroj: TS/Spievankovo

Ďalšie články

Gurmán.sk

Feminity

Zdravie

Diskusia