V lete v posteli? Mami, nedalo by sa to zariadiť inak?

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: gettyimages.com
2023-07-09 20:00:00 |

Liahňou všetkých chorôb býva prevažne jeseň a zima. Niektoré choroby sa však paradoxne veľmi často vyskytujú práve počas horúceho leta. Sú to hlavne bakteriálne infekcie ako angína či zápal priedušiek, ale výnimkou nie sú ani vírusové ochorenia v podobe rôznych prechladnutí, nádchy či letnej chrípky.

Deti znášajú letné ochorenia oveľa horšie než v zime, keď sú väčšiu časť dňa doma dospelí a majú na ne čas. Potomkovia sa však v lete chcú tak ako ich kamaráti hrať na ihrisku,  bicyklovať sa, vyblázniť sa vo vode či jesť zmrzlinu. Čo im vlastne v lete môžete dovoliť a čo nie? Ak majú teplotu okolo 38,5° Celzia, ostaňte s nimi doma a takto ich zabavte:

- Prezerajte si spolu staré rodinné albumy. Pre dieťa bude zážitok objavovať známe tváre na dobových fotografiách v čudných odevoch. Ak máte fotky z nižšieho veku dieťaťa, poteší sa spomienkami na skvelé prázdniny. 

- Občerstvenie a nápoje by sa nemali konzumovať v obývačke, ale keď je dieťa choré, môžete urbiť výnimku. Zahrajte sa na reštauráciu a doneste mu ako čašník vzorky z jedálneho ístka.

- Zahrajte sa na doplňovačku príbehu. Napíšte podmet, papier preložte a podathe dieťaťu. Ono má dopísať, "ako". Papier preloží a podá vám, vy dopíšete "čo robí". Vznikajú z toho velikánske nezmysly a smiech predsa tiež lieči.

Ak sa už dieťa cíti lepšie, dovoľte mu ísť von. Nemalo by však hneď skákať na trampolíne či štverať sa po preliezkach. Detské telo je chorobou zoslabnuté a s rekonvalescentom by sme nemali hneď ísť do kolektívu. Ostatné mamičky by sa nám poďakovali. Postačí pokojná prechádzka so psom, kŕmenie vtáčikov či malý piknik pri rieke, ale v chládku! Čerstvý vzduch urobí dieťaťu dobre, takže potom aj skôr zaspí. Telo má čas sa zregenerovať. A hlavne nerobte vedomú chybu mnohých rodičov, ktorí zavedú ešte zoslabnuté dieťa do škôlky. Je to bezohľadné voči vášmu potomkovi i voči kolektívu.


Autor: © Zoznam/lun
Zdroj: Najmama

Gurmán.sk

Feminity

Zdravie

Diskusia