Letný tábor pre deti z Ukrajiny: Hry, výlety i úľava od úzkosti

Letný tábor pre deti
Ilustračné foto
2023-07-31 12:00:00 |

Pre ukrajinské deti, ktoré žijú so svojimi rodičmi v Trnavskom kraji, pripravila Liga za duševné zdravie a trnavské Centrum voľného času týždenný letný tábor. Od 7. do 12. augusta zažije tridsať školákov od 7 do 12 rokov voľnočasové, športové, kultúrne i vzdelávacie aktivity.

Vedúci tábora Maxim Nesterenko uviedol, že záujem bol veľký, snažili sa, aby informáciu o konaní tábora dostalo čo najviac rodín ukrajinských odídencov.  Deti sa budú každý deň stretávať v Centre voľného času na Ulici V jame 3. Odtiaľ budú vyrážať na poznávanie Trnavy. Čaká ich návšteva Západoslovenského múzea, Knižnice Juraja Fándlyho v Trnave i lanového centra.

V centre budú mať k dispozícii aj po skončení tábora nový trvalý projekt - Hračkárnicu UNICEF. Ide o program, ktorý je už v niekoľkých iných mestách na Slovenku. Poskytuje priestor hre ukrajinských i slovenských detí, ktoré potrebujú istú formu neformálneho alebo formálneho vzdelávania či vytvorenie podmienok na trávenie voľného času.      

Tábor má názov Mladý výskumník a na túto tému budú podľa Nesterenka orientované aj ďalšie aktivity. Budú mať workshopy, bude sa hrať šach, tancovať a robiť mnoho pre rozvoj vytrvalosti, pamäte, pozornosti, logiky, no i pre úľavu úzkosti, ktorú v sebe deti utečencov pred vojnou nesú. Používať sa bude ukrajinčina i slovenčina, lebo časť detí jazykom krajiny, ktorá ich prichýlila, ešte dobre nehovorí, doplnil Nesterenko.


Autor: © Zoznam/lun
Zdroj: TASR

Gurmán.sk

Feminity

Zdravie

Diskusia