Dinosaury, žraloky či jazda lievikom? Hor sa na Istriu!

Dinosaury, žraloky či jazda
Ilustračné foto
Zdroj: gettyimages.com
2023-07-29 17:00:00 |

Dovolenka s deťmi je často náročná. Ak sa chystáte na chorvátsku Istriu a nechcete tráviť čas len pri mori, iste privítate tipy na aktivity a výlety. Spoločne strávený čas prinesie zábavu zabaviť nielen najmenším, ale aj rodičom.

Najjednoduchšou cestou, ako si na dovolenke s deťmi oddýchnuť, je vybrať si ubytovanie poskytujúce animačné programy. Ako uvádza denník Novinky.cz, tie fungujú tak, že za príplatok každý deň na niekoľko hodín zveríte deti do starostlivosti animátorov, ktorí ich zabavia a postarajú sa o ne, zatiaľ čo vy môžete odpočívať. Veľa hotelov poskytuje animačné programy v češtine a slovenčine. Súčasťou animačných programov sú napríklad hry, šport, kúpanie, kreatívne a výtvarné aktivity, večerné diskotéky. Deti sa skrátka nebudú nudiť.

 

Chorvátsko má niekoľko národných parkov s nádhernou prírodou, ktorá je vhodná na rodinné výlety. Napríklad Plitvické jazerá ponúkajú krásne vodopády a prechádzky po lávkach medzi jazerami. Veľa chorvátskych miest má bohatú históriu, deti môžu objavovať starobylé hrady, pevnosti a úzke uličky.  More je síce krásne, tí najmenší však ocenia aj vodné atrakcie ako tobogány, kĺzačky a najrôznejšie divoké rieky. Aquapark Istralandia sa nachádza, ako už názov napovedá, na polostrove Istria a nájdete tu bazén s umelými vlnami, odpočinkový aj hydromasážny bazén.

Ďalším tipom na kúpanie je najväčší chorvátsky akvapark Aquacolors Poreč, ktorý na svojej ploche ponúka najrôznejšie bazény a vodné atrakcie vrátane lievika. Ak budete chcieť podniknúť niečo na suchu, aj v tomto prípade má Istria čo ponúknuť. Môžete navštíviť napríklad dinopark vo Funtane, v ktorom nájdete dinosaury v životnej veľkosti alebo napríklad obrovskú hojdačku v tvare pirátskej lode. Ak by ste chceli navštíviť akvárium, Aquarium Pula je jasnou voľbou. Na prehliadke ponúka vyše dvesto druhov zvierat vrátane žralokov, aj interaktívne výstavy a edukačné programy, ktoré pomôžu deťom lepšie porozumieť morskému ekosystému a jeho ochrane.


Autor: © Zoznam/lun
Zdroj: Novinky.cz

Gurmán.sk

Feminity

Zdravie

Diskusia