Rodičia, POZOR! Za školské pomôcky si tento rok PRIPLATÍTE: Kde ušetriť? Akcie sa ROZBIEHAJÚ

Rodičia, POZOR! Za školské pomôcky
Zdroj: gettyimages.com
2023-08-02 12:25:00 |

To, čoho sa mnohí rodičia obávali, sa stáva aj skutočnosťou. Inflácia a neustále zdražovanie sa dotklo aj školských pomôcok, ktoré treba začať pomaly kupovať. Ani sa totiž nenazdáme a je tu nový školský rok. Ako je to s ponukou jednotlivých obchodných reťazcov? Zisťovali sme, kto a kedy ponúka výhodné akcie.

Výbava povinných školských pomôcok pre žiakov a študentov vôbec nie je lacnou záležitosťou. Niekedy sa dokáže vyšplhať aj na stovky eur, najmä ak máte tých ratolestí doma viac. Preto nie je nič nezvyčajné, že hľadáte tie najvýhodnejšie ponuky. Obchodné reťazce sú už pripravené a mnohé z nich v najbližších dňoch začínajú s predajom akciových pomôcok. 

Čaká nás zdražovanie?

"Vývoj cien školských pomôcok má mierne rastúci trend. Pre našich zákazníkov máme však aj tento rok pripravené výhodné akciové ceny daných produktov na školský rok 2023/2024," prezradila Jana Kuklová, hovorkyňa COOP Jednota. 

Rovnako to vníma aj ďalší reťazec. "Inflácia sa dotýka nás všetkých a ovplyvňuje ceny aj v segmente školských pomôcok. Z našej strany sa vždy snažíme zabezpečiť čo najvýhodnejšiu ponuku pre našich zákazníkov." uviedla Lucia Vargová, hovorkyňa Kauflandu. 

Ktoré pomôcky patria k najpredávnejším? 

Oslovili sme viaceré obchodné reťazce, ktoré nám prezradili, čo patrí k ich najpredávanejším školským pomôckam. Ako sa dalo čakať, zošity sa opakovali vo všetkých odpovediach a rovnako aj perá či písacie potreby. 

Obchodný reťazec Najpredávanejšie produkty
Kaufland zošity, farbičky, perá
Lidl zošity, perá, bloky na maľovanie, farebné papiere
COOP Jednota výkresy, obaly na zošity, písacie potreby, zošity

 

Akciová ponuka štartuje už čoskoro

Od jednotlivých obchodných reťazcov sme sa dozvedeli, že ich akciové ponuky začínajú už v týchto dňoch. "Školské pomôcky a tovar pre školákov budú v ponuke predajní Lidl už čoskoro – v priebehu nasledujúcich dní. Rodičia budú mať dostatok času na zásobenie sa pred začiatkom školského roka," prezradil nám Tomáš Bezák, hovorca Lidl. 

V prípade Kauflandu sa súšťa predaj školsských pomôcok vo štvrtok 3. augusta 2023. V regáloch COOP Jednota nájdete tieto pomôcky od nedele 6. augusta 2023. "Školské pomôcky budú v tomto období vystavené v predajniach v označených promo stojanoch a regáloch. Zákazníci sa môžu tešiť na pestrú paletu školských potrieb – vodové farby, voskové pastelky, ceruzky, perá, popisovače, zošity, kružidlo i lepidlo. Niektoré regionálne COOP Jednoty majú celoročné vystavenie a predaj školských pomôcok," dodala Kuklová. 

Ako sú na tom konkrétne ceny?

Pozreli sme sa na reklamné letáky jednotlivých reťazcov. Akciovú ponuku školských pomôcok sme našli zatiaľ v Kauflande a v Tescu. 

Ako môžete vidieť, ponuka je rôzna, a to platí aj o jednotlivých cenách. 

V letákoch nájdete rôzne písacie potreby, farbičky, zošity, ale aj doplnkový sortiment, ako školské kufríky alebo dosky na zošity. 

Určite si nenechávajte nákup na poslednú chvíľu. Počas augusta máte najviac príležitostí porovnávať ceny v jednotlivých obchodoch a vybrať si tie najvýhodnejšie. 

Fotogaléria


Autor: © Zoznam/Andrea Šípošová

Ďalšie články

Gurmán.sk

Feminity

Zdravie

Diskusia