Musíme si pomáhať: Bratislavská mestská časť myslí aj na najodkázanejších

Musíme si pomáhať: Bratislavská
Ilustračné foto
Zdroj: thinkstock.com
2023-07-22 14:00:00 |

Bratislavská mestská časť Devínska Nová Ves aj v tomto roku vyhlásila verejnú zbierku školských pomôcok. Tie sú z roka na rok drahšie a máloktorá z mladých rodín si môže dovoliť vysoliť čo len za prvácke vybavenie vyše 250 eur!

Bratislavská Devínska Nová Ves pokračuje aj tento rok v pomoci so školskými potrebami pre deti zo sociálne slabších rodín. Veď napríklad najlacnejší školský batoh stojí 25 eur, ale nie je to nijaká výhra. Najdrahšie stoja okolo 80 eur! Mestská časť preto opäť vyhlásila verejnú zbierku školských pomôcok. Zbierka potrvá do 20. augusta tohto roka.

Mestská časť sa rozhodla nadviazať na úspešné zbierky školských pomôcok z minulých rokov pre deti zo sociálne slabších rodín. Samospráva preto vyzýva všetkých obyvateľov, ale aj možných darcov z iných mestských častí, aby doniesli na miestny úrad pomôcky pre školopovinné deti. Prosím, nenoste staré, opotrebované či poškodené pomôcky, je to neúcta voči deťom z chudobnejších rodín.

Na miestny úrad na Novoveskej ulici je možné priniesť školské batohy, vrecúška na cvičky, peračníky, zošity, výkresy, farebné papiere, perá, ceruzky, farbičky či fixky. Tiež gumy, kružidlá, uhlomery, pravítka, lepidlá, temperové a vodové farby i štetce. Veci by mali byť nové alebo zachované, v dobrom stave. Ak chcete priniesť teplákovú súpravu, tenisky alebo cvičky s bielou podrážkou a tiež prezuvky do triedy, veci musia byť nové, najlepšie ešte zabalené z obchodu.


Autor: © Zoznam/lun
Zdroj: TASR

Gurmán.sk

Feminity

Zdravie

Diskusia