Prieskum: Rodičia sa viac obávali o vzdelanie ako nákazy koronavírusom

Prieskum: Rodičia sa viac09.10.2020 |

Kvalitné vzdelanie detí je pre rodičov veľmi dôležité. Ukázal to prieskum občianskeho združenia Rodičia.sk.

Reprezentatívny prieskum sa uskutočnil začiatkom septembra na vzorke 1020 respondentov a občianske združenie Rodičia.sk spolupracovalo na ňom so spoločnosťou 2muse.

„Prieskum ukázal, že veľká časť rodičov a ešte väčšia časť populácie si myslí, že pre zavreté školy počas jarnej pandémie nového koronavírusu deti nedostatočne ovládajú učivo, ktoré im vyplýva z učebného plánu. S týmto názorom sa stotožňuje 66 percent rodičov s deťmi do 18 rokov a až 69 percent bežnej populácie,“ uvádza sa vo výsledkoch prieskumu. Podľa jeho ďalších zistení rodičom nejde len o to, aby deti boli v škole a oni sa mohli venovať svojmu zamestnaniu, ale až takmer 70 percent z nich má obavy o kvalitu vzdelania svojich potomkov v prípade, ak budú musieť byť doma a budú sa pokúšať o vzdelávanie na diaľku.

„Pri hodnotení dištančného vzdelávania sa široká populácia aj rodičia pozoruhodne zhodli, že najproblémovejším aspektom bola schopnosť detí udržať pozornosť a absorbovať vyučovanie online,“ dodáva sa vo výsledkoch výskumu, podľa ktorého sa s týmto výrokom stotožnilo 73 percent rodičov detí navštevujúcich základnú školu a takmer 80 percent rodičov žiakov na stredných školách.

gettyimages.com
Autor: © Zoznam/az
Zdroj: TASR

Ďalšie články

Diskusia