Staré zariadenie padlo, nech žije nová škôlka!

Staré zariadenie padlo, nech
Ilustračné foto
Zdroj: Foto: gettyimages.com
2023-07-18 18:30:00 |

Materské škôlky boli kedysi bežným doplnkom každej výstavby sídliska. Sťahovali sa tam totiž najmä mladé rodiny. Niežeby obyvatelia sídlisk tak zostarli, ale po gazdovaní našich predošlých vlád neostali financie na obnovu predškolských zariadení. Preto si každé mesto pomáha, ako vie.

Napríklad mesto Zvolen začalo s rekonštrukciou pavilónu materskej školy Prachatická na sídlisku Zlatý potok. Stavba zo 70. rokov tak bude mať obnovený aj posledný, doteraz uzatvorený pavilón. Po sprístupnení obnovených priestorov vzrastie celková kapacita škôlky takmer o polovicu. V súčasnosti ju navštevuje 96 detí, po novom ich bude o 44 viac. Budú to tiež moderné podmienky na vzdelávanie na oboch poschodiach pôvodného pavilónu.    

Vedúca odboru školstva zvolenského mestského úradu Zuzana Almáši Koreňová uviedla, že v uplynulých dňoch začali s búracími prácami. Pavilón prejde zateplením, budovaním nových podláh či elektroinštalácie i výmenou starých okien. Úplne sa prerobia umyvárne či toalety. Súčasťou projektu je tiež dodanie nového nábytku či elektroniky, ktorá bude pomáhať vzdelávaniu detí. Nový pavilón by mal byť podľa samosprávy zrekonštruovaný najneskôr v decembri.  

Mesto tiež pripravuje zbúranie škôlky nad zvolenskou nemocnicou. Na jej mieste postaví novú s väčším počtom miest. Nie vždy sa totiž staré priestory dajú zachrániť a zmodernizovať, často nevyhovujú hygienicky a pri malých deťoch je mimoriadne dôležité udržať stavbu v hygienicky bezchybnom stave. Rekonštrukciou a zvýšením kapacity by mala prejsť aj druhá škôlka na Zlatom potoku a s podobným krokom sa počíta aj v ďalších zvolenských škôlkach. Hlavným zdrojom financovania by mal byť plán obnovy.


Autor: © Zoznam/lun
Zdroj: TASR

Gurmán.sk

Feminity

Zdravie

Diskusia