Po hádke s kolegyňou nasypala deťom do kaše TOTO!

Po hádke s kolegyňou
Ilustračné foto
2023-07-14 18:30:00 |

Súdy v Číne siahajú po definitívnych trestoch, ak im predchádza mimoriadne krutý čin. Najmä ak ide o bezbranné deti. Tamojšia justícia sa už dlhšie zameriava na prísne tresty pri ohrození mladistvých.

Súd v strednej Číne v piatok oznámil, že čínsku učiteľku materskej školy, ktorá otrávila dvadsaťpäť svojich žiakov a jedného zabila, popravili. Rozsudok nad Wang Yun († 39) bol vykonaný vo štvrtok. Ženu odsúdili za to, že pridala toxický dusitan sodný do kaše pre deti. Stalo sa to pred štyrmi rokmi v predškolskom zariadení Mengmeng. Žena sa pohádala s kolegyňou vo veci výchovného procesu. Zatiaľ čo väčšina detí sa zotavila pomerne rýchlo, jedno dieťa zomrelo na zlyhanie viacerých orgánov po 10 mesiacoch liečby.

Wang mala za sebou pestrú minulosť. Bola nútená predčasne ukončiť strednú školu pre nevhodné správanie sa. Neskôr otrávila svojho manžela rovnakou látkou, akú nasypala do jedla aj deťom v škôlke. Muž prežil s ľahkými zraneniami. Wangovej motivácia bola prezentovaná ako pomsta, no nebolo jasné, či mala v úmysle zabiť alebo len spôsobiť ochorenie svojmu manželovi a škôlkárom. Pôvodne bola odsúdená na deväť mesiacov väzenia za úmyselné ublíženie na zdraví, no neskôr bol rozsudok zmenený na smrť. Súd zamietol Wangovej odvolanie.

Čína popraví ročne viac väzňov ako zvyšok sveta dokopy, hoci skutočný počet je štátnym tajomstvom. Väčšina rozsudkov sa vykonáva guľkou do zadnej časti hlavy, v niektorých prípadoch použili smrtiacu injekciu. Útoky na deti sa v posledných rokoch stali v Číne znepokojujúcim trendom, väčšinou ich páchajú útočníci s nožom, ktorí sú označovaní ako duševne narušení alebo prejavujúci nenávisť voči jednotlivcom alebo spoločnosti. 

 


Autor: © Zoznam/lun
Zdroj: Mail Online

Gurmán.sk

Feminity

Zdravie

Diskusia