Sexuálna výchova škôlkarov? Pre Alaha, naše deti nie!

Sexuálna výchova škôlkarov? Pre
Ilustračné foto
Zdroj: gettyimages.com
2023-07-04 07:00:00 |

My dospelí žijeme vo vymyslenej bubline, že naše deti sú akési netelesné stvorenia. Všetkému, čo súvisí s pohlavím, rozumejú predsa len dospelí! Troj-štvorročné deti však už vedia, že majú pohlavie. Mnohí rodičia sa však stále robia hluchí a slepí.

Už vo dvoch nemeckých mestách vyvolalo veľké pobúrenie oznámenie materských škôl, že plánujú v rámci sexuálnej výchovy zriadiť bezpečné miestnosti pre deti, kde by sa mohli venovať skúmaniu vlastných tiel. V Dolnom Sasku proti novej koncepcii, podľa ktorej sa každé dieťa môže rozhodnúť, či bude hrať túto hru, zakročili aj úrady, ako uvádza denník iDnes.cz. Dolnosaský úrad pre ochranu mládeže rozhodol zastaviť projekt „miestnosti na skúmanie tiel“, v ktorých sa deti v rámci sexuálnej pedagogiky mali zoznámiť s vlastnými telami aj s telami svojich rovesníkov. Odôvodnil to ohrozením detí.

Možno to celé bolo len nešťastne sformulované. Rodičia z hlboko kresťansky založených rodín, ktorých je v Nemecku väčšina, určite takýto progresívny nápad razantne odmietli. Ak by materské školy dôvodili faktom, že škôlkar by mal mať základy sexuálnej výchovy, asi by to nevyvolalo takú vlnu nevôle. Priznajme si, že aj Slovensko je dosť pokrytecké. V škole sa dlhé roky namiesto sexuálnej výchovy vyučovala výchova k rodičovstvu. Ako však k nemu dospieť, to sme sa nedozvedeli, alebo len na kvietočkoch a včielkach. A pritom ide o najstarší a najpretrvávajúcejší pud v dejinách ľudstva. 

Organizácia spravujúca škôlky v Nemecku uskutočnila pre rodičov niekoľko prednášok, kde sa im snažila vysvetliť, že sexuálna výchova nie je to isté ako sex. Rodičia reagovali rôzne. Najväčší odpor prejavil otec z islamskej kultúry, ktorý poslal sťažnosť na úrad na ochranu detí a mládeže. Paradoxne sa toto všetko odohráva v čase, keď sa v Nemecku koná súdne pojednávanie s jedným z vychovávateľov v škôlke, ktorý čelí podozreniu zo zneužívania trojročných dievčat a držania detskej pornografie. No to je tak, keď je cap záhradníkom. Sexuálnu výchovu majú rozhodne učiť len zdraví ľudia.


Autor: © Zoznam/lun
Zdroj: iDnes.cz

Gurmán.sk

Feminity

Zdravie

Diskusia