Pohodlie, pokoj a bezpečie sú kľúčom pre nerušený spánok bábätiek

Pohodlie, pokoj a bezpečie
Ilustračné foto
Zdroj: gettyimages.com
29.05.2022 |

Spánok je extrémne dôležitý pre naberanie nových síl. Predstavte tých najmenších – predčasne narodené bábätká, ktoré svoj čas trávia v niektorom z perinatologických centier.

Každá hodina, či dokonca minúta, ktorú strávia pokojným spánkom, im pomáha silnieť, mocnieť, znižovať riziko zdravotných komplikácií a priblížiť ich odchod domov za zvyškom rodiny. V slovenských perinatologických centrách majú pre bábätká pripravené špeciálne hniezda zvané Neobed, ktoré im pripomínajú prostredie v maminej maternici. Na nákup hniezd bude opäť prispievať značka plienok Pampers v spolupráci so svojimi zákazníkmi a s OZ Malíček. Zapojiť sa môže úplne každý – stačí si od 25. mája do 7. júna 2022 kúpiť ľubovoľný produkt (alebo rovno celú zásobu) značky Pampers v predajniach Tesco a automaticky prispejete na nákup hniezdočiek Neobed.   

Komfort deťom zaručia špeciálne hniezdočká

Hniezdočká Neobed sú z jemného a jednoducho vyčistiteľného materiálu, ktorý je príjemný na dotyk a tvarom pripomína ženskú maternicu. Bábätká v ňom sa ukladajú do polohy, v akej by za iných okolností ležkali práve v maternici – s hlávkou v miernom predklone, okolo nej majú ohraničený priestor, ruky sú vedľa úst, nôžky pritiahnuté k brušku a chrbtica mierne ohnutá. Akonáhle sa predčasniatko začne hýbať, hniezdo mu stanoví jasné hranice, vďaka čomu má pocit bezpečia. Koncept vymyslela ešte pred rokmi staničná sestra Eva Řežábková, ktorá vychádzala zo svojich skúseností so starostlivosťou o predčasne narodené deti.

OZ Malíček podporuje predčasne narodené deti a ich rodičov

Starostlivosť o predčasne narodené deti je nesmierne náročná. Občianske združenie Malíček už vyše 10 rokov poskytuje podporu rodinám predčasne narodených detí na Slovensku - vznikol z iniciatívy rodičov s podobnými skúsenosťami s predčasným narodením dieťaťa. Ako ďalej vysvetľuje Ľubica Kaiserová, predsedníčka a zakladateľka OZ Malíček.: „Malíček svojimi aktivitami zvyšuje osvetu o problematike predčasne narodených detí a poskytuje cenné a hlavne praktické informácie a podporu rodičom. Našim poslaním je byť mostom medzi rodinou a nemocnicou.”

Mini plienky pre pohodlie mini bábätiek

Pre pokojný spánok sú dôležité aj plienky v primeranej veľkosti. Nakoľko pre predčasniatka nie sú plienky bežne dostupné, značka Pampers ich do perinatologických centier dodáva zadarmo. Najmenšie plienočky sa volajú Pampers Preemies a sú určené pre bábätká už od pôrodnej váhy 500 gramov.  Sú veľmi jemné, aby bábätká nijako netlačili, ich výmena je tichá – plienka nijako nešuští, kvôli tomu, že ušká predčasniatok sú veľmi citlivé na akýkoľvek zvuk. Majú tiež veľkú absorpčnú schopnosť.

 

 

gettyimages.com
Autor: © Zoznam/az

Ďalšie články

Gurmán.sk

Recepty

Feminity

Zdravie

Diskusia