VAROVANIE od Borisa Kollára: Rodičia, na TOTO by ste si cez prázdniny mali dať POZOR! Ohrozené sú vaše DETI

VAROVANIE od Borisa Kollára:
Ilustračné foto
Zdroj: thinkstock.com
2024-06-30 15:36:00 |

Letné prázdniny sú už tu a rodičia určite premýšľajú, ako budú ich ratolesti tráviť voľný čas, kým budú v práci. Na nástrahy sociálnych sietí upozorňuje aj Boris Kollár - predsedu hnutia SME RODINA.

Boris Kollár sa rozhodol upozorniť na nástrahy, ktoré čakajú deti počas prázdnin. Poukazuje najmä na nebezpečenstvo sociálnych sietí a neobmedzený čas, ktorý na nich môžu deti počas prázdnin tráviť.

"S príchodom prázdnin prichádza aj dilema mnohých pracujúcich rodičov, ako zabezpečiť pre svoje deti zmysluplne strávený voľný čas. Nebezpečenstvo, že ho deti presedia s mobilmi v rukách je ešte vyššie ako počas školského roka," začína svoj varovný príspevok.

Sociálne siete majú vplyv aj na mentálny vývoj u detí. "Vedeli ste, že existujú štúdie, ktoré hovoria, že v dôsledku používania sociálnych sietí sa za posledné desaťročie výrazne zhoršilo mentálne zdravie detí? Dievčatá viac ako kedykoľvek predtým trpia úzkosťami a depresiami, chlapci majú stále väčšie problémy s komunikáciou a socializovaním sa," vyzdvihuje nenápadne nebezpečenstvo vo svojom príspevku.

Varuje aj pred kyberšikanou, ktorá na deti v tomto prostredí číha. "Buďte preto opatrní a dávajte na svoje ratolesti pozor. Aby ste sa vyhli závislosti či nebezpečnej kyberšikane nastavte im časové limity na používanie mobilov, veďte svoje deti k športu a iným aktivitám a veľa sa s nimi rozprávajte," dodáva na záver.

 


Autor: © Zoznam/AJ

Ďalšie články

Gurmán.sk

Feminity

Zdravie

Diskusia