Mnohí tvrdia, že dovolenka s deťmi nie je dovolenka: Toto vás PRESVEDČÍ o OPAKU!

Mnohí tvrdia, že dovolenka
Zdroj: thinkstock.com
2024-06-29 15:00:00 |

S príchodom voľnejších dní v škole a najmä letných prázdnin je tu čas, kedy sa mnohí rodičia vyberú so svojimi deťmi na dovolenky. Ide však naozaj o dovolenku? Detská doktorka Monika Michňová hovorí jednoznačné áno!

Leňošenie na pláži, čítanie knižky, počúvanie hudby, popíjanie drinkov, čľapkanie sa v mori, zábava v rušných uličkách či dobrodružný výlet. Nejako takto zvyknú vyzerať dovolenky bezdetných, ktorí počas nich hodia všetky starosti za hlavu. Dovolenka s malými deťmi je však iná, úplne iná.

Aktuálne si užíva more a lúče slnka aj známa “instagramová” lekárka, ktorá vystupuje pod menom detska_doktorka. Monika Michňová svojim viac ako 83-tisíc sledovateľom opísala vlastnú skúsenosť a pohľad na to, či je dovolenka s dvomi malými ratolesťami vôbec dovolenkou.

,,Tak musím povedať, že bola som pripravená na najhoršie a nečakala som veľa. Predsa byť niekde v jednej väčšej hotelovej izbe s oboma, keď doma máme veľa miesta, uspávať ich, zabaviť ich, cesta, no mala som rôzne myšlienky a v podstate okrem prvého dňa, keď sme sa aklimatizovali a bolo to aj pre dievčatá náročnejšie, že prišlo niečo nové - iný režim… Je to už naozaj dovolenka, iná ako keby sme tu bez detí, to je jasné, ale máme nové zážitky a radosti. Nové hlášky, úsmevy, detskú radosť, zvedavosť a poznávanie,” napísala mamička Vanesky a Elisky svoje dojmy z prvých dní v zahraničí.

Monika uviedla, že pre ňu znamená dovolenka, keď nemusí upratovať, variť, nepracovať a čas môže tráviť iba so svojou rodinou. ,,Aj sa opaľujem, aj sa kúpem, aj knihu som otvorila, mobil mám minimálne, len na fotenie a točenie, aby sme mali spomienky. A zbierame si nové zážitky a spomienky,” opísala pediatrička, ktorá chce ostatných rodičov povzbudiť, aby nemali z dovoleniek zbytočné obavy.

,,Aj dovolenka s dvoma malými deťmi, keď jedno nemá ani rok, môže byť pekná a naozaj si aj oddýchnete. Je len na vás, ako to budete vnímať vy a čo od toho budete očakávať,” odkazuje na záver Monika.

 

Fotogaléria


Autor: © Zoznam/S
Zdroj: Instagram/detska_doktorka

Ďalšie články

Gurmán.sk

Feminity

Zdravie

Diskusia