Konzumujete z melóna iba červenú dužinu a ostatné vyhadzujete? Robíte veľkú CHYBU!

Konzumujete z melóna iba
Zdroj: Depositphotos
2024-06-25 11:00:00 |

Letné horúčavy sú tu, a tak siahame po rôznych osviežujúcich potravinách či uhasovačoch smädu. K jedným z najobľúbenejších patrí rozhodne červený melón. Väčšina však ani netuší, aké blahodárne účinky v sebe ukrývajú aj časti, ktoré vyhadzujeme.

Vodný melón je pre náš organizmus vitamínovou bombou, a to doslova takmer celý. Je všeobecne známe, že červená dužina má veľké množstvo vlákniny, zasýti, potlačí chuť na sladké a hlavne má močopudné účinky, ktoré pomáhajú čistiť obličky. 

Avšak zdravé sú aj čierne jadierka, ktoré mnohí vypľúvajú, a biela dužina, ktorá v 99% prípadoch končí v koši. Jadierka v sebe ukrývajú nemalú dávku horčíka a arginínu, ten u mužov priaznivo vplýva na ich libido a prostatu. Nesmú sa ale iba prehltnúť. Na to, aby sa spomínané látky dostali do leta, ich musíte poctivo pohrýzť.

Čo sa týka bielo-zelenkavej dužiny, tá obsahuje aminokyselinu citrulín pomáhajúcu uvoľňovať cievy, zlepšuje cirkuláciu krvi a zabezpečuje rýchlejšie okysličovanie svalov. Vďaka tomu telo podáva lepšie fyzické výkony, a to bez následnej svalovej horúčky. Obsahuje tiež draslík, horčík a zinok prospešný pre zdravie kože a vlasov či vitamíny A, C a B6. Dokonca aj lykopén, ktorý je silným antioxidantom schopným chrániť telo pred mnohými chorobami.

Ak vám ale dužina bez sladkastej chuti veľmi nešmakuje, môžete ju pridať ako prísadu do šalátov či osviežujúcich letných nápojov. A dokonca si z nej viete spraviť vynikajúci džem!

Potrebné ingrediencie

600 g melónovej kôry

kôru z citróna alebo pomaranča

šťavu z jedného citróna alebo pomaranča

200 g kryštálového cukru, respektíve podľa preferovanej chuti

Postup

Nakrájajte melón a odštráňte červenú dužinu. Tú, ktorá ostala na konci, očistite od zelenej šupky a pokrájajte na kocky.

Vložte do hrnca, pridajte nastrúhanú citrónovú kôru, citrónovú šťavu a cukor. Premiešajte, prekryte pokrievkou a nechajte 30 minút odstáť. Potom dajte hrniec na sporák a varte 35-40 minút. Po dovarení zmes rozšľahajte ručným mixérom a vráťte na sporák. Varte, kým nedosiahnete žiadanú konzistenciu.

Uvarený džem preložte do sklenenej nádoby a nechajte vychladnúť. V chladničke vám vydrží mesiac.

 

Fotogaléria


Autor: © Zoznam/S
Zdroj: YouTube/ricette arabe

Ďalšie články

Gurmán.sk

Feminity

Zdravie

Diskusia