Mamička si zvykla často zdriemnuť! ŠOK, rutinné vyšetrenie ODHALILO zdrvujúcu diagnózu

Mamička si zvykla často
Ilustračné foto
Zdroj: gettyimages.com
2024-05-13 19:00:00 |

Mamičke, ktorá si poobede pravidelne zdriemla, diagnostikovali nádor na mozgu po tom, čo išla na rutinné očné vyšetrenie. Myslela si, že jej unáva je spôsobená vekom.

Alison H. (51) išla na všeobecnú prehliadku k očnému lekárovi, ktorého naposledy navštívila pred štyrmi rokmi. Očný lekár ju poslal do očnej nemocnice, aby vykonali ďalšie testy so slovami "'Prosím, nebojte sa, neverím, že je to rakovina". Všimol si opuch za jej okom a CT vyšetrenie odhalilo 5 cm nezhubný nádor nazývaný meningióm, ako uvádza mirror.co.uk.

Alison si nevšimla žiadne príznaky, ale pravidelne si zdriemla. Prisudzovala to ale svojmu veku.  "Keď si na to spomeniem, často som si popoludní zdriemla, čo som nikdy predtým nerobila. Ale myslela som si, že som unavená alebo depresívna, pretože som mala depresiu."

Mamička absolvovala 14-hodinovú operáciu na odstránenie nerakovinovej hmoty a teraz sa zotavuje. Pred operáciou jej podali steroidy na zmenšenie nádoru. Alison z Northwichu v štáte Cheshire, ktorá pracuje v oblasti služieb zákazníkom, povedala: „Nikdy som si nemyslela, že niečo nie je v poriadku. Je to strašné, pretože keby som nešla na ten rutinný očný test, kde to našli, mohla som byť teraz mŕtva, alebo by som bola na ceste k smrti."

Jej manžel Scott (54 si všimol zmenu v jej správaní – symptómy podobné demencii a povedal, že bola tichšia ako zvyčajne. Alison tiež každý deň zápasila so záchvatmi úzkosti. Teraz verí, že tieto príznaky boli spôsobené nádorom. Napriek veľkosti nádoru nemala Alison žiadne z bežných príznakov ako napríklad bolesti hlavy.


Autor: © Zoznam/AJ

Gurmán.sk

Feminity

Zdravie

Diskusia