VRAŽEDNÉ besnenie mečom: Otec chránil svoju 4-ročnú dcérku VLASTNÝM telom! Páchateľ usmrtil len 14-ročného chlapca

Bloody female victim of
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images/Motortion
2024-05-12 19:00:00 |

Iba 14-ročného chlapca  Daniela dobodali na smrť v Hainaulte v Londýne 30. apríla. Z činu obvinili Marcusa, 36-ročného muža, s dvojakým španielsko-brazílskym štátnym občianstvom z Newhamu v Londýne.

Štyria ďalší ľudia boli zranení v dôsledku šialeného útoku, spolu s ničivou smrťou mladého Daniela, ale ich zranenia neboli život ohrozujúce. Dvaja zo zranených boli 35-ročný Henry a jeho štvorročná dcéra. Susedia opísali páchateľa ako „ducha“, ktorý nemá „žiadnych priateľov“, ako uviedol portál Tyla.com.

Otec bránil rodinu vlastným telom

Otec a dcéra spali, keď sa Monzo údajne vlámal do ich domu počas svojej násilnej kampane v severovýchodnom Londýne.

Otec tvrdí, že Monzo kričal slová o Bohu, keď na nich zaútočil. Henryho sestra Jessica po útoku prehovorila. Otec mal zdvihúť ruky, aby chránil členov svojej rodiny a postavil sa tak útočníkovi. "Pre nás je to náš hrdina. Chránil ich, moju neter a moju švagrinú. Práve spali, a keď otvorili oči, uvideli muža s veľkým mačetovým mečom. V tej chvíli sa cítil bezmocný, ale pre nás je to náš hrdina. Mohlo to byť extrémne horšie," uviedla hrdo.

Otec Henry sa stále zotavuje v nemocnici z rán na rukách a krku. Súd vypočul páchateľa a údajne zasiahol okoloidúceho Donata, keď jeho dodávka narazila do plota v oblasti Hainault. Potom sa mu vyhrážal zabitím a podrezal mu krk mečom. Prokurátori tvrdia, že k jeho útoku na rodinu došlo len o 15 minút neskôr.

Usmrtil maldého chlapca

Keď odišiel z rodinného domu, práve vtedy došlo k jeho vražednému útoku na Daniela. Mal pribehnúť za Danielom, vziať mu nôž a bodnúť ho do hrude, keď ležal bezbranný na podlahe.

Dvaja policajti, ktorí dorazili na miesto a prenasledovali Monza, boli ním napadnutí, no ich zranenia údajne nie sú život ohrozujúce.

Po útoku londýnsky starosta Sadiq Khan urobil vyhlásenie: „Som si istý, že hovorím za celé mesto, keď poviem, že naše myšlienky sú s týmto malým dieťaťom a jeho rodinou. Láme mi srdce nielen to, že toto dieťa prišlo o život, ale dvaja členovia našich pohotovostných služieb riskovali vlastnú bezpečnosť, aby sa uistili, že ostatní nie sú zranení. Ukazuje to nebezpečenstvo, ktorému naši policajti čelia každý deň a ja im ďakujem za ich statočnosť."


Autor: © Zoznam/AJ

Gurmán.sk

Feminity

Zdravie

Diskusia