FOTO TIETO slovenské ženy na Instagrame milujeme! Otvorene hovoria o problémoch a traumách

FOTO TIETO slovenské ženy
Zdroj: Zuzana Mračková Instagram
Zdroj: GettyImages
2024-02-24 19:00:00 |

Sú krásne, starajú sa o seba a žijú si svoje sny. Alebo aj nie? Čoraz viac slovenských mamičiek sa nebojí vstúpiť na Instagram a otvorene hovoriť o svojich problémoch, skúsenostiach či traumách.

O to radšej máme príspevky, ktoré sú prežité, a za ktorými stojí skutočný človek, nie množstvo retuše a profi fotograf. Tieto mamičky inšpirujú, bavia, lámu srdcia svojim čitateľkám a nevieme sa dočkať každého ďalšieho príspevku.

 

Denník mamy 8 detí

Nika Macinská je netypickou mamou, a rozhodne to nie je len pre počet detí. Na jej profile rozhodne nečakajte nápady na upratovanie a varenie. Otvára témy ako manipulácia vo vzťahoch, násilie v rodine, rozvod či odvaha vstúpiť po životnom sklamaní do nového vzťahu.

Jej cieľom je, aby sa ženám na Slovensku žilo lepšie a kvalitnejšie. Okrem kvalitných textov sa na jej Instagrame dozviete viac o tom, ako aj popri viacerých deťoch cestovať, podnikať či užívať si vzťah.

Zuzana Mračková

Vždy upravená, štýlová oblečená mamička dvoch chlapcoch miluje líčenie, módu a často ju vidíme v slovenských značkách. Hoci jej na prvý pohľad k životu nič nechýba, Zuzka sa venuje aj vážnej téme duševného zdravia a svoj Instagram využíva na informovanie o poruchách príjmu potravy, s ktorými sama bojuje.

Vďaka jej príspevkom sa dozvieme mnoho o tom, čo sa odohráva v hlave pacientov s touto poruchou. Zuzka sa zdôveruje aj s problémami s úzkosťou, skúsenosťou s antidepresívami či tým, ako choroba zasahuje jej každodenné fungovanie.

 

Vinárova žena

Najkrajšie fotky na slovenskom Instagrame nájdete určite na tomto profile. Rodina Zeliskovcov má 5 detí, vinárstvo vo Svätom Juri a množstvo krásnych nápadov, ako svoju prácu propagovať. Napríklad aj netradičným profilom, kde nájdete všetko od práce vo vinohrade, cez recepty, až po výchovu a módu.

Radosť je voľba

Z Bratislavy až do Vranova nad Topľou, kde tvorí svoj príjemný obsah mamička Evka Lacková. Jej profil sa nesie v znamení príjemných a priateľských postoch o celkom obyčajných veciach. Evka rada varí, stará sa o rodinu, tvorí s deťmi a veľa času trávia na prechádzkach. To všetko nám na slovenskom Instagrame chýbalo a z profilu Radosť je voľba cítiť príjemnú nostalgickú atmosféru.

Deti môjho srdca

Niektoré deti by na Slovensku mali veľmi ťažký život a krátky príbeh. Nie však tie, o ktoré sa stará riaditeľka Detského domova pre nevyliečiteľne choré deti, Alexandra Hovancová. Mladá riaditeľka napriek niekedy až neľudským podmienkam, ktoré v starostlivosti o zdravotne znevýhodnené deti vládnu, už roky bojuje, aby bolo o tých najbezbrannejších postarané.

Každú vec od postele po prášok na pranie musí získať sponzorsky, na výplaty pre zamestnancov sa robia zbierku. Áno, v 21. storočí na Slovensku. Ak by ste si mali dnes večer pozrieť jediný profil, tak určite tento.

Sestra Lamiya

Ak chcete vedieť, ktorý profil valcuje telefóny teenagerov, sestru Lamiyu by ste mali poznať. Mladá, vtipná, otvorená, s pozitívnym prístupom k životu, a trochu netradičným povolaním - rehoľná sestra v saleziánskej komunite, ktorá sa venuje práci s deťmi. 

Fotogaléria


Autor: © Zoznam/Marcela Beňová

Ďalšie články

Gurmán.sk

Feminity

Zdravie

Diskusia