Sledujú ju aj vaše deti! Hviezdou TIK TOKU je rehoľná sestra

Zdroj: Instagram Sestra Lamiya
Zdroj: Instagram Sestra Lamiya
2024-02-04 11:00:00 |

Založila si profil na sociálnych sieťach a okamžite získala pozornosť množstva detí aj teenagerov na Slovensku. Tisícky dospievajúcich tak sledujú mladú rehoľnú sestru, ktorá sa venuje deťom na základných a stredných školách. Sestra Lamiya je dôkazom, že dospievajúcich nemusí okamžite osloviť len prezentovanie úspechov, peňazí a cestovanie, ale obyčajný život.

Nájdete ju na Instagrame, YouTube aj Tik Toku a na jej videách sa zabávajú tisíce Slovákov. Za profilom Sestra Lamiya sa skrýva tridsaťročná rehoľná sestra Lamiya z Azerbajdžanu, ktorá už viac dvanásť rokov žije a pôsobí na Slovensku. 

Učiteľka telocviku aj youtuberka na kolobežke

Sestra Lamyia žije v saleziánskej komunite v Dubnici nad Váhom, kde sa venuje vzdelávaniu detí na základnej škole. K tomu patrí aj organizovanie voľnočasových aktivít pre deti, ktoré by si mnohé mamičky priali mať aj vo svojom meste. Pracuje ako učiteľka telesnej výchove na základnej škole, aj preto sa v jej videách nájdete turistiku, florbal, zimné športy, ale aj kolobežku či bicykel. Sociálne siete a natáčanie videí boli vždy jej snom, preto sa rozhodla humorne zoznámiť sledovateľov so životom rehoľnej sestry.

Snaží sa tiež vyvracať mnoho mýtov, ktoré okolo života rehoľných sestier panujú. Vo svojich videách vysvetľuje napríklad, že chodí do bežného zamestnania, že sa celý deň iba nemodlí, ale venuje rôznym aktivitám, a že v jej živote nikdy nie je nuda, hoci si to mnohí ľudia myslia. Divákom napríklad popisuje, ako prebieha organizácia denných táborov, ako slávia rehoľné sestry Štedrý deň či aké filmy pozerajú. Svojou bezprostrednosťou, príjemným vystupovaním a humorom si získava pozitívne ohlasy aj zo sekulárneho prostredia. 

Rodičia jej vstup do rehole neprijali

V rozhovore pre médiá sestra Lamiya priznala, že hoci divákom sprostredkúva predovšetkým pozitívne momenty, jej vstup do rehole bol oveľa náročnejší. Jej rodina mala o živote svojej jedinej dcéry iné predstavy a jej vstup do rehole bol pre nich veľmi ťažký, nikdy sa s ním úplne nezmierili.

Sestra Lamiya to vysvetľuje tým, že kultúra v jej rodnej krajine očakáva od detí, že budú pri rozhodovaní viac rešpektovať názor a prianie svojich rodičov. Nový domov našla tu na Slovensku, kde sa v rámci saleziánskej komunity venuje mladým ľuďom.

Čaro jej videí už objavila aj televízia a sestra Lamiya sa objavila napríklad v programe Trochu inak s Adelou Banášovou či v show Milujem Slovensko, ktorú má televízia odvisielať v marci. 

 


Autor: © Zoznam/Marcela Beňová

Ďalšie články

Gurmán.sk

Feminity

Zdravie

Diskusia