Prečo niektoré ŽENY nedosiahnu ORGASMUS? Odpoveď vedcov vás ŠOKUJE

Prečo niektoré ŽENY nedosiahnu
Ilustračné foto
Zdroj: gettyimages.com
2023-09-08 19:00:00 |

Nie všetky ženy vo svojom živote dosiahnu orgazmus. Príčinou nemusia byť zdravotné ťažkosti či zlá technika partnera. Niekedy je na vine samotná žena, a najmä, problém v jej hlave. Mnohé ženy môžu trpieť úzkosťou z toho, že sa nedokážu uspokojiť.

V Londýne pracuje doktorka Catherine Hoodová, ktorá sa špecializuje na psychosexuálnu výchovu. Podľa jej slov, najväčšou prekážkou k nedosahnutiu ženského orgazmu je prílišné premýšľanie. 

"Ženy prežívajú vzrušenie vo chvíľach pred orgazmom, ktoré trvá dlhšie ako u mužov. Ak sa dokážete jednoducho uvoľniť, nechať sa unášať a užívať si to, je to skvelé, ale vo chvíli, keď začnete premýšľať o tom, či teraz skutočne dosiahnete orgazmus, alebo sa obávať, či to partnera nezačne nudiť a nevzdá to, môžu sa vkradnúť ďalšie negatívne myšlienky. Môžete začať pociťovať rozpaky, možno budete premýšľať o tom, ako budete vyzerať, keď dosiahnete orgazmus, a či sa pri tom nezahanbíte. Než sa nazdáte, príjemné pocity, ktoré ste si užívali, začnú slabnúť," vysvetlila podrobne doktorka Hoodová pre denník The Mail.

Za nedosiahnutím orgazmu si tak niekedy môžeme aj my samé. "Pri dosahovaní vyvrcholenia zohráva dôležitú úlohu aj to, kde sa počas sexu nachádza vaša hlava, pocity rozkoše sa najprv spúšťajú v mozgu, čo umožňuje uvoľňovanie neurotransmiterov, ako sú dopamín a endorfíny. Keď sa vaše telo fyzicky vzruší a tieto neurotransmitery sa nahromadia, viaceré centrá rozkoše v mozgu môžu byť maximálne stimulované. Medzitým sa inhibičné centrá v mozgu upokojujú, čo vám umožňuje psychicky relaxovať. Keď sa tak stane, zažijete približne tridsať sekúnd rytmických panvových kontrakcií v kombinácii s masívnym uvoľňovaním hormónov dobrého pocitu dopamínu a oxytocínu. Tomuto javu sa hovorí orgazmus," ukončuje svoje vysvetlenie. 

Dôležité je teda sa pri sexe uvolniť, na nič nemyslieť a nechať veciam voľný priebeh. Ak ale trpíte úzkosťou z nedosiahnutia orgazmu, je vhodné navštíviť párovú terapiu alebo psychoterapiu, ktorá je zameraná na partnerskú sexualitu. 


Autor: © Zoznam/Adriana Joštiaková

Ďalšie články

Gurmán.sk

Feminity

Zdravie

Diskusia