SMUTNÁ SPRÁVA ZOMREL Peťko, malý veľký BOJOVNÍK! V živote to nemal jednoduché! Dojemné ODKAZY vás donútia plakať

Peťko zomrel na mieste,
Peťko zomrel na mieste, kde strávil väčšinu života
Zdroj: Facebook
2023-09-11 19:00:00 |

Peťko patril k tým deťom, ktorého sa matka vzdala. Od malička bojoval s chorobami. Zomrel na mieste, kde bol obklopený láskou, a to na Oddelení pediatrickej intenzívnej medicíny v Univerzitnej nemocnici v Martine. Komentáre mamičiek, ktoré ho poznali, vháňajú slzy do očí.

Tragická správa zasiahla Oddelenie pediatrickej intenzívnej medicíny v Univerzitnej nemocnici v Martine. K malým anjelikom sa navždy pridal malý Peťko. Zomrel na začiatku školského roka v pondelok 04. septembra 2023. " So smútkom v srdci Vám chceme povedať smutnú správu. Náš malý Peťko nás dnes v skorých ranných hodinách navždy opustil," infomovali zamestnanci oddelenia.

Matka sa chlapčeka vzdala pravdepodobne hneď po narodení. Peťko bojoval o svoj život statočne a podporovali ho mnohí. "Viacerí z Vás ho podporovali, či už slovne alebo darmi, ktoré potreboval. Za všetko sa Vám chceme v jeho mene poďakovať. Aj vďaka Vám bol jeho život krajší a veselší," ďakujú zamestnanci oddelenia.

S Peťkom sa lúčia mamičky i deti

Kolektív Peťka nesmierne miloval a zahŕňal ho láskou, ktorú mu nedávala jeho biologická matka. "Peťko bol úžasný bojovník a zároveň si myslím, že kolektív Oddelenia pediatrickej intenzívnej medicíny bol jeho najväčším šťastím, ktoré ho v jeho krátkom živote postretlo. Mala som ho možnosť vídať počas 2 mesiacov cirkulácie a vzťah celého kolektívu k nemu bol úžasný," so smútkom v srdci spomína Marika.

Slzy na krajíčku má aj Lucinka a pozdrav do nebíčka posiela aj jej syn Samko. "Odpočívaj v pokoji slniečko, náš spolubojovník. Samko ti posiela pusinku do nebíčka. Ostalo ťažko a smútok v srdiečku. Celé OPIM ste mu boli veľkou rodinou, boli ste mu všetkým," so žiaľom opisuje svoje pocity.

Napriek tomu, že sa ho jeho matka vzdala a mal ťažký zdravotný stav, mamičky, ktoré boli na oddelení ho tiež zahŕňali láskou. "Je nám to veľmi ľúto, mali sme tu možnosť spoznať Peťka osobne. Veľký bojovník, hrdina, koľko si toho musel vytrpieť a aj tak dokázal všetkých dookola obdarovať úsmevom. Toľko, milujúcich mamičiek, ako mal on, nemal snáď nikto," spomína si s láksou a smútkom na malého bojovníka Petra.

 

Milí naši priatelia. So smútkom v srdci Vám chceme povedať smutnú správu. Náš malý Peťko nás dnes v skorých ranných...

Posted by Oddelenie pediatrickej intenzívnej medicíny - KDaD Martin on Sunday, September 3, 2023

 


Autor: © Zoznam/Adriana Joštiaková

Gurmán.sk

Feminity

Zdravie

Diskusia