Partner mi po ROZCHODE spravil zo života peklo: Neuveriteľné, k čomu všetkému sa ODHODLAL

Partner mi po ROZCHODE
Ilustračné foto
Zdroj: gettyimages.com
2023-08-26 19:00:00 |

S Filipom sme boli spolu takmer dva roky. Postupne ale náš vzťah vyhasínal, zostal v nejakom nudnom stereotype, nikam nenapredoval. Posledné mesiace som pociťovala obrovskú prázdnotu, tak som napokon došla k záveru, že najlepším riešením bude rozchod. To som ale netušila, čo bude nasledovať.

Vyčerpanie vzťahu nebol pre Filipa relevantný dôvod na rozchod. Bez škrupulí mi začal prehľadávať všetky správy v telefóne. Zrejme by pre neho bolo jednoduchšie, keby zistil, že mám niekoho iného. Ale, žiaľ...

Potom začal obvolávať moje kamarátky, brata, švagrinú, dokonca moju mamu. Oznámil im, čo sa stalo a snažil sa ich získať na svoju stranu. Ale ani u nich nepochodil. Vysvetlili mu, že zrejme som mala na svoje rozhodnutie dobrý dôvod a že oni sa do toho vôbec miešať nemienia.

Dokonca sa pokúsil spáchať demonštratívnu samovraždu. Tých práškov si ale nezobral dosť a mňa tým teda vôbec neobmäkčil. Skôr naopak!

Potom to zobral z iného konca. Snažil sa ma dostať do postele. Akože na rozlúčku. Zrejme veril tomu, že po orgazme sa veľmi ťažko hovorí zbohom. Ale ani na toto ma nezlomil.

Začal kupovať lístky do divadla, dokonca zohnal aj vstupenky na beznádejne vypredaný muzikál. Nešla som. Navrhol víkend v Paríži, ktorý milujem. Odolala som.

Sľuboval, že sa všetko zmení, že je ochotný ísť aj do manželstva, aj sa stať otcom. Možno to myslel vážne, ale po prvé som mu neverila a po druhé už som vôbec nemala chuť s ním plánovať spoločnú budúcnosť.

Filip vytiahol ďalšie zbrane. Snažil sa ma obmäkčiť spomienkami: „Pamätáš sa, ako nám v Tatrách bolo super? A na to milovanie na pláži?“ Jasné, že si pamätám, ale spomienky pre mňa naozaj nie sú dôvodom na pokračovanie vzťahu.

Tak si vymyslel milenku. Povedal, že sa mu vlastne náš rozchod hodí, lebo tiež niekoho má. Keby to bola pravda, asi by som si vydýchla, ale žiarlivosť vo mne teda nevzbudil. 

A potom sa uchýlil naozaj k úbohostiam. Spravil zoznam našich spoločných vecí a začal ich deliť. Keď ani to mnou nepohlo, začal sa mi vyhrážať, že na sociálnych sieťach uverejní moje šteklivé fotky, ktoré som mu voľakedy posielala, že dá všetkým vedieť, aké sexuálne praktiky sa mi najviac páčia. Priznám sa, trochu vo mne hrklo, aj som mala tendenciu fňukať a prosiť, aby to nerobil, ale uvedomila som si, že tým by som všetko ešte len zhoršila. Mala som síce malú dušičku, ale hrdinsky som vyhlásila, že mi je to jedno, že tým vlastne strápni najmä seba. Našťastie, tieto hrozby nenaplnil.

Poslednou bodkou bolo, že chcel odo mňa späť všetky darčeky – kabelky, šperky, dokonca aj peňaženku z koženky a knihy. Všetko som mu nechala predo dvermi a viac s ním už nikdy nemienim prehovoriť. 

Ale stále sa bojím dvíhať neznáme čísla a akýmkoľvek pozvaniam na kávu či večeru sa vyhýbam. Neviem, či by som dala ešte jeden takýto rozchod, aj keď rozumom mi je jasné, že nie všetci muži sú ako Filip.

Fotogaléria


Autor: © Zoznam/sv

Gurmán.sk

Feminity

Zdravie

Diskusia