Chýbalo mi VZRUŠENIE! Zamotala som sa do MILENECKÉHO vzťahu. Neviem, ako z toho von

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: gettyimages.com
2023-08-11 19:00:00 |

Ani poriadne neviem, ako a hlavne prečo som spustila celú túto lavínu. Možno preto, že som si chcela dokázať, že som ešte atraktívna žena, že som chcela byť ešte pre niekoho príťažlivá, že som chcela zažiť vzrušenie a milovanie, čo mi už roky chýba.

Mám 45 rokov, som dvadsať rokov vydatá, dcéry sú už dospelé. V manželstve som si prežila veľa pekného aj menej pekného, ako to už chodí. S manželom už dávno nemáme sex, napriek tomu viem, že ma miluje, len to už nehovorí.

Tak sa stalo, že som sa prihlásila na zoznamku. Spoznala som tam o sedem rokov mladšieho muža, skvelého partnera, ktorý ma chce takú, aká som. Zamiloval sa. Veľmi si rozumieme, vo všetkom. Pri ňom sa opäť cítim žiadúca, krásna, jednoducho žensky. Ale, čo ďalej? Viem, že som sa zamotala do vzťahu, ktorý mal zostať len flirtom, príjemným rozptýlením. Cítim, že takto to ďalej fungovať nemôže. Že sa budem musieť rozhodnúť. Jednému z nich ublížim. Je to pre mňa hrozné, lebo práve to som nechcela.

„Z toho, ako opisujete, že ste si potrebovali dokázať, že ste ešte žena, logicky vyplýva, že vo svojom manželstve sa ako žena necítite, inak by ste nemali potrebu si to dokazovať,“ hovorí psychologička Katarína Szabados. „Na mňa to pôsobí, že ste sa dlho sama seba snažili presvedčiť, že sa v manželstve cítite dobre, ale teraz zisťujete, že by ste chceli a dokonca aj mohli mať v živote viac.

A, máte pravdu, jednému z nich najskôr ublížite. Ale čo sebe? Tým sa zaoberáte? Lebo, ak si vyberiete toho, s ktorým budete nešťastná, budete vo výsledku nešťastní všetci traja. Ten opustený, aj ten, čo bude mať vedľa seba nešťastnú ženu, a tá nešťastná žena. Keď si vyberiete dobre, bude nešťastný aspoň len jeden. Chápem, že to nie je ideálne, ale v živote máme málokedy na výber z ideálnych variánt.“

Začína mi byť jasné, že v živote nič nie je zadarmo, že za všetko treba zaplatiť. Aj tým, že niekomu ublížim, aj tým, že sa na mňa moji blízki budú dívať kritickým okom. Že nech sa rozhodnem akokoľvek, nebude to príjemné. Je ale pravda, že sa musím pozerať do budúcnosti, na to, aký život chcem žiť ja. A za tú budúcnosť musím zaplatiť to, čo bude potrebné.


Autor: © Zoznam/Silvia Vnenková

Ďalšie články

Gurmán.sk

Feminity

Zdravie

Diskusia