BIZARNÉ PRAKTIKY na hodine prírodopisu: Fuj, to je nechutné! Budete zhrození

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: gettyimages.com
2023-03-22 17:00:00 |

Predstava ochutnať hmyz môže byť pre mnoho ľudí nechutná a nepodujali by sa na to skonzumovať ho. Žiaci v jednej českej škole však mali možnosť hmyz zjesť priamo na hodine prírodopisu.

Nedávno sme vás informovali o tom, že populárny moderátor Matej Cifra, ktorého mnoho ľudí pozná pod prezýkou Sajfa dovolil svojej dcérke jesť sušené červy. Podobná situácia ohľadom konzumácie hmyzu sa nedávno uskutočnila aj na jednej škole u našich českých susedov. 

Jedna škola, ktorá sa nachádza v Českej republike, sa netají tým, čo sa dialo na jej vyučovaní, konkrétne na hodine prírodopisu. „Na hodinách prírodopisu sa v 6. B venujeme hmyzu a chceme hmyz poznať najlepšie všetkými zmyslami. Preto sme usporiadali ochutnávku cvrčkov, kobyliek i červov,“ uviedla ZŠ a MŠ Kamenický Šenov na svojom facebookovom profile.

 

V hodinách přírodopisu se v 6. B věnujeme hmyzu a chceme hmyz poznat nejlépe všemi smysly. Proto jsme uspořádali...

Posted by ZŠ a MŠ Kamenický Šenov on Sunday, March 19, 2023

Zároveň v popise k fotografiám je na uvedenej sociálnej sieti spomenuté, že hoci žiaci najskôr nemali veľkú odvahu, zvládli to a pustili sa do ochutnávania. Takto vedená hodina sa im vraj veľmi pozdávala. 

Napriek tomu, že jedenie hmyzu mnohým ľuďom nepríde prirodzené, vedci z Cardiff University spolu s vedcami pôsobiacimi na univerzite of the West of England odporúčajú, aby hlavne mladšie ročníky ľudí sa podujali konzumovať hmyz, uvádza zahraničný portál BBC.co.uk. Z dôvodu, že niektoré druhy hmyzu, ako sú napríklad chrobáky, obsahujú viacero prospešných látok pre ľudský organizmus. Napríklad také bielkoviny.

Fotogaléria


Autor: © Zoznam/zk

Ďalšie články

Gurmán.sk

Feminity

Zdravie

Diskusia