Už to prišlo: Písomnú maturitnú skúšku z matematiky dnes píše viac ako 5100 študentov

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: gettyimages.com
16.03.2023 |

Žiaci majú za sebou už písomnú skúšku z domáceho a cudzieho jazyka a dnes podstupujú písomnú maturitnú skúšku z matematiky. Pozrite sa na bližšie informácie. (Aktualizované o13:40)

Písomnú maturitu z matematiky absolvuje vo štvrtok vyše 5100 študentov, ktorí si ju vybrali ako jeden z maturitných predmetov. TASR to potvrdil odbor komunikácie a marketingu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR s tým, že žiaci pri matematike absolvujú len externý test.

        "Matematiku si ako voliteľný alebo dobrovoľný predmet vybralo približne 12,5 percenta z celkového počtu maturujúcich žiakov," uviedli z rezortu školstva.
        Maturitný týždeň uzavrie v piatok 17. marca externý test a slohová práca zo slovenského jazyka a slovenskej literatúry a z ukrajinského jazyka a literatúry pre žiakov zo škôl s vyučovacím jazykom národnostných menšín. "Zo slovenského jazyka a slovenskej literatúry bude maturovať približne 1600 žiakov, z ukrajinského jazyka a literatúry 28 maturantov," poznamenali z ministerstva.
        Týždeň písomných maturít v utorok 14. marca otvorili externý test a slohová práca zo slovenského jazyka a literatúry. V tomto školskom roku je prihlásených na maturitnú skúšku viac ako 41.000 žiakov. V stredu (15. 3.) maturanti absolvovali písomnú maturitnú skúšku z cudzieho jazyka.


Foto: gettyimages.com
Autor: © Zoznam/zk
Zdroj: TASR

Ďalšie články

Recepty

Feminity

Zdravie

Diskusia