Myslíte si, že ste skvelou mamou? Zistite to hneď teraz, vďaka tomuto

Myslíte si, že ste
Zdroj: (reprofoto) youtube.com/Mom Hacks & Tips
23.11.2022 |

Svoje dieťa milujete a určite chcete, aby sa malo v živote čo najlepšie. Avšak, všetci sme len ľudia a občas sa prihodia aj situácie, kedy by sme si želali zareagovať úplne inak...

Občas sa vyskytne hádka, problémy, starosti. Možno ste sa pristihli pri tom, že ste na dieťa kričali. Až keď ste sa ukludnili ste zistili, že ste to možno prehnali. No, preč s obviňovaním. Veď svoju ratolesť sa usilujete vychovávať najsprávnejšie ako viete. Pozrite sa na niekoľko rád  od Mom Hacks & Tips, vďaka ktorým je možné sa stať ešte lepšou mamou.

Najskôr je podstatné si uvedomiť, že v prípade, že chceme klasifikovať čo znamená byť skutočne dobrou mamou, povieme si, že to nie je o perfekcionizme. Každá matka poväčšine pri východe detí urobí nejaké chyby, je však dôležité poučiť sa, ísť ďalej a skúsiť to lepšie. Dôležité teda je robiť vecí s dobrým úmyslom, aj keď sa počas života vyskytnú prekážky a starosti.

Strach je prirodzená súčasť života, nie je však nutné snažiť sa o dokonalosť. Nemusíte byť svojej rodine k dispozícii neustále. Je dôležité vyhradiť si čaj aj pre seba. A robiť veci, ktoré vás bavia. Také, ktoré vyživia vašu dušu, že pocítite  radosť. Potom, keď sa budete cítiť šťastná a naplnená, budete mať zrejme oveľa viac energie venovať sa detičkám.

Dobrá mama sa snaží ukázať deťom, že robiť v chyby je normálne. Podporí ich, aj keď nie sú perfektné. Vie, že postatné je ich úsilie a len im napomáha nájsť svoju životnú cestu, nerobí však všetko za nich, pretože je to ich život.

Takáto mama vie, že šťastie nestojí na porovnávaní seba s inými rodičmi alebo jej detí s inými detičkami. Rozvíja ich prirodzený talent a netlačí zbytočne na pílu. Skvelá mama sa zamýšla aj nad tým, ako deti vnímajú jej rozhodnutia. Pravdepodobne si deti nebudú pamätať, že ste nemali dostatok financií, aby ste im kúpili nejaký halloweensky kostým. Oveľa viac si pamätajú zábavné momenty a zážitky, ktoré ste spoločne prežili. Detičky sa často mnohokrát potešia jednoduchým veciam. Namiesto kopy darčekov, to môže byť jediná maličkosť, ktorá im vyčarí úsmev na tváričke. Pretože menej je niekedy skutočne viac. 

Tak, ako v partnerských vzťahoch aj pri deťoch je podstatná komunikácia. Skvelá mama sa snaží počúvať starosti aj radosti jej detí, nič nezľahšuje a snaží sa im pomôcť a poradiť.  Prejavuje aj záujem o ich záľuby, vďaka čomu si môžu byť ešte bližší. Avšak, môže sa stať, že vaše dieťatko nie je tomu veľmi prístupné. Možno, už nemáte malé dieťa ale dopsievajúcu slečnu či syna, a tak sa zrejme nechcú so všetkým deliť. Rešpektujte ich súkromie, pravdepodobne vás neskôr ,,odmenia" tým, že vám budú dôverovať. V prípade, že dieťa urobí niečo zlé je však potrebné mu ukázať kde sú hranice. Aj za cenu primeraného trestu. Taktiež je potrebné ich učiť k sebadisciplíne.

 

 

 

 

 

 

Fotogaléria


Autor: © Zoznam/zk

Ďalšie články

Recepty

Feminity

Zdravie

Diskusia