Táto žena má plné zuby biomatiek, tak im riadne naložila

Táto žena má plné21.06.2019 |

Mamičky, čo majú miminá, hlavne tie po 30-tke....ty vole, tak to je riadny záhul. Vyhýbam sa debatám s nimi, lebo ja by som sa dostala do konfliktu, napísala do skupiny Priznania žien na Facebooku.

Táto Slovenka sa s tým naozaj nepárala. Jej status, v ktorom sa obula do premotivovaných biomamičiek, koluje po internete už nejaký ten rok, no stále má niečo do seba a znovu a znovu vyvoláva búrlivú diskusiu. Najnovšie sa objavil na Facebooku v skupine Priznania žien, kde si ho pozrelo takmer 6000 ľudí a vyslúžil si vyše tisíc komentárov. Ak ste ho ešte nečítali a téma Biomamičky je vám blízka, určite sa pobavíte. 

"...som zdesená...úplne najviac...z mamičiek dnešnej doby. ďakujem môjmu exmanželovi za tú nehodu, ktorú spôsobil pred štrnástimi rokmi a ktorej výsledok je mimochodom dokonalý.... Že to bolo v dobe, keď som bola mladá, sprostá a neuvedomelá, keď som neriešila nič, len som sa tešila, kedy si budem môcť obliecť rifle na traky. Krásne to časy. Výbavička spočívala z dupačiek, košieľok a čiapočiek, postieľky, kočiara a fusaku a troch fľašiek s cumľom. Keď sa mi narodilo to moje malé vrešťadlo, na trhu bola jediná kniha o matke a dieťati s orientačnými tabuľkami, kedy môže jesť banán a mäso a ryžu.

Internet, chvalabohu, ešte nebol v plnej paľbe, klasické kontroly u lekárky, bolo treba očkovať, jasnačka, pich sem, pich tam, dieťa mi nezdebilnelo, antibiotiká ho nezabili, ani fimóza ho nezniesla zo sveta. Detskú výživu sme varili doma, z piatich kilov jabĺk a kila cukru som mu naklochnila na polroka. Zemiak s mrkvou, uvarený za neuveriteľných sedem minút, príprava obeda dokopy 10 minút. Môj syn žije, je zdravý, krásny, múdry, už aj chlpatý, skutočne je bez závady. To len tak stručne na okraj.

Idem k veci. Písal sa rok 2001. Teraz, keď počúvam tehotné ženy.. Ku*va, to čo je? Čo tehotné – to je ešte znesiteľné, ale mamičky, čo majú miminá, hlavne tie po 30-tke, ty vole, tak to je riadny záhul. Vyhýbam sa debatám s nimi, lebo ja by som sa dostala do konfliktu. Odhliadnuc od strašne životu nebezpečných povinných očkovaní, ktoré hromadne bojkotujú už v treťom dni tehotenstva, kedy sa už mimochodom začína veľmi aktívna príprava na dieťa cez Google.

Každého osobný názor… Ja píšem ten svoj, keby ste mi tu chceli dávať kázania, koľko chémie je v očkovacích látkach… Keby ste nemali internet, viete tak ho*no a dáte si dieťa zaočkovať aj očkovacou látkou pre čivavy. Keď ho zaočkovať nedáte a drapne ho rubeola alebo kerá Mária, potom som zvedavá na vaše presvedčenie…

Ale nie o tom som chcela. Vrátim sa k tretiemu dňu tehotenstva, keď už druhý pásik na teste úplne zmodrie, staviame predsa na istotu. Čítanie recenzií na kočiare, najlepšie najnovšieho typu za tisíc eur, čo je veľmi praktické a ekonomické, vzhľadom na to, že tam dieťa bude pol roka. Ďalej by bolo veľmi vhodné, aby malo kresielko, najlepšie vibrujúce a samokŕmiace a hlavne z nezávadného materiálu. Najlepšie z BIO stromu z dažďového pralesa, nech nezvetrá. Fľašiek s cumľom minimálne 11, lebo však ja budem taká unavená, že to sa nebude dať stíhať umývať. Zabudla som na sterilizátor na fľaše, ten je veľmi dôležitý a ešte jeden osobitný, na cumle. A o tých vysielačkách s kamerami nehovoriac, hlavne ak je dieťa v izbe celý čas s nami, treba mať aj senzor pohybu a dýchania, treba byť v permanentnom strese počas celého dňa, keď sa dieťa v spánku pohne.

Ďalej treba sledovať každý deň novinky na nete a čítať, čo je škodlivé vo vzduchu, vo vode, v jedle, vo vlhčených obrúskoch, všade. Pozor, baktérie ženy! Nastáva obdobie prikrmovania. Ostro sledované etikety na vami obľúbených polotovaroch. OMG, samé éčka, ideme na BIO. Všetko musí byť BIO. Duchaplné diskusie na mamičkovských fórach. Keď čítam vetu: „Ahoj mamule, malinká má soplík a stále mrnčí, čo poradíte??? Ahojkyyyyy“ Čo ti j**e? Však jej odsaj nos a pochop to decko, že aj ty, keď máš sopeľ, si nasraná. Úplná j**a pre mňa: „Kúpila som malej bioplienky, také z plátna…“ BIOPLIENKY?? WTF?? Akože bio, že doma si vypestujem konope, usuším, vymlátim, utkám a ušijem, hej? Môj ty bože, ženy, a potom zadre mamička, že: „Neprebaľuj ešte malú, však ten pásik na pamperske nezmodral, to vydrží aj 6 hodín.“ Ale žereme bio jablká, lebo majú etiketu. Potom hromadné náreky, aké je strašne drahé mať dieťa – no bodaj by nebolo, keď vám niektorým BIO drbe. Doba je možno vyspelejšia, ale matky sú oveľa lenivejšie uľahčovaním si života, sústredením sa na číhajúce nástrahy sa ukracujete o zážitky.

Pamätám si, ako som drbla plienky na vývarku a vytiahla vreckovky. Ja len toľko, že zbytočne sa pohoršujete, že niekto na FB napíše, že v tubičke od detskej výživy našiel pleseň, že keď dával niekto dieťaťu výživu s mäsom a brokolicou, nájde tam vlas, že Marťankovia deťom nepomáhajú. Ste to ženy vy, čo si uľahčujete život. Idem, kúpim. Vibrovacie kresielko? Na čo? Posadím na gauč, podopriem vankúšom. Sterilizátor? Na čo? Prepláchnem horúcou vodou. O odsávačkách na sople a neviem akých značkových pos*aných fľašiach ani nehovorím. Nie vždy je všetko cool a trendy zdravá, správna voľba. Se*te sa na bioživot a majte deti občas dogrcané, zasoplené a špinavé od piesku. Nepanikárte, keď zje malú húsenicu. Týmto všetkým okolo sa uberáte o obyčajnosti života. To mi len tak dnes napadlo. Že bioplienka… Pre bioho*no… Mier na zemi. Amen.“

Zdá sa, že sarkastická Slovenka s podrezaným jazykom sa trafila do chuti mnohých ľudí a v komentároch s jej názormi súhlasia. "Konečne im to niekto napísal presne tak ako to aj je... len tak ďalej.... ja som msa nikdy takýchto bio kktin nedržala, ale toho, čo mi poradila moja mama, žiadny internet a´načo? Keby sa držím internetu a radami "bio" mamičiek tak by moja dcérka teraz umrela od hladu a asi by nemala svoju milovanú krupičnú kašu z plnotučného mlieka, ktorú má už od 6. mesiaca," píše sa v jednom z komentárov. 

Samozrejme, nie každému takýto sarkazmus vyhovuje a nájdu aj aj opačné názory či komentáre, v ktorých autorku príspevku kritizujú.

"Ten príspevok nie je zlý, ale je tak trošku jednostranný.., to je taká tradícia, že starší pohŕdajú mladými a výdobytkami doby či trendu... ja som plienky vyvárala a som ich aj žehlila, lebo sa malý zapaloval dole, keď neboli vyžehlené... svokra mi nadávala, že som hlúpa, že kto to videl plienky žehliť, že ona prala na potoku a ja mám automatickú práčku a že ju zoderiem s tými plienkami... sledovala som, či je všetko OK s knihou od dr. Fishera a svokra, že vychovávam deieťa podľa knižky... až raz... pozvali nás  na očkovanie 2x... chyba administratívy a moja, že som si nezrátala...a....zčalo peklo na zemi... takže ži a nechaj žiť... je to každého osobná vec čo robí a nerobí....," 

Asi tak. Mali by sme sa k svojim deťom, aj k svojmu okoliu správať tak, ako to cítime. Určite každá z nás chce dopriať deťom len to najlepšie a či už je to cestou "bio" alebo "nie bio", dôležité je chrániť ich a viesť ich po ceste, po ktorej raz budú kračať samy. 

Súhlasíte s názorom, že dnešné mamy to s "bioživotom" preháňajú?

ÁNO 1542
NIE 39

Počet hlasov: 1581

Prečítajte si tiež:

Bio alebo bežné potraviny: Aký je medzi nimi rozdiel?

Chia semienka - sú naozaj také zdravé a vhodné aj pre deti?

 

 

gettyimages.com
Autor: © Zoznam/az

Ďalšie články

Diskusia