Týchto 9 zaujímavých faktov o deťoch narodených v júni ste určite nevedeli

Týchto 9 zaujímavých faktov07.06.2019 |

Máte doma júnové dieťa? Do vienka mu sudičky nadelili pevný charakter aj kreativitu. Zvykajte si, že bude mať veľa nápadov, no väčšina z nich bude nepraktická.

Vízia a predstava júnových ľudí o svete ako takom je úplne odlišná od ostatných, všetko vidia v inom svetle. Sú veľmi emocionálni a starostliví. Majú množstvo energie, sú vtipní a tak trochu očarujúci. Júnové deti dokážu slovami prevalcovať aj dospelých a tí sa na nich zvyknú len prekvapene zabávať. Odmalička vedia dobre vyjadrovať svoje myšlienky. V dospelosti sa z nich však môžu vykľuť veľkí egoisti, ktorí si vedia život zariadiť tak, aby išiel v ich prospech. Zaujímajú sa o všetko a sú mimoriadne dychtiví po materiálnych hodnotách.

1. Malí – veľkí vizionári, ktorí milujú značkové oblečenie

Chrlí váš júnový drobec jeden nápad za druhým? Občas len pozeráte, kde sa to v ňom berie... Vždy má eso v rukáve. Po mentálnej stránke je vyspelejší, preto niet divu, že má slabosť pre módu. Hlavne pre značky. Júnové dieťa si od malička vyberá svoje oblečenie samo. Má jednoducho štýl. Hugo Boss, Gucci, Versace či Puma, miluje všetko značkové. A to, čo značku nemá, jednoducho odmieta. Keď trošku povyrastie, v šatníku určite nebudú nejaké tie svetové značky chýbať. 

2. Nepriateľ? Kto to je?

Motá sa okolo vášho dieťaťa akosi veľa kamarátov? Vie totiž veľmi dobre ako sa spriateliť, a to aj s nepriateľmi. Júnoví ľudia sú veľmi vďační a v každom hľadajú dobro. Sú z nich veľmi dobrí rečníci a preto vedia aj negatívne veci pretaviť svojím darom reči do pozitívneho svetla.

3. Králi náladovosti

V jednom okamihu sa dieťa smeje tak, že sa až za brucho chytá a o minútu plače... Len tak? Júnoví ľudia sú dosť náladoví a nikdy neviete, čo danom momente pokazí ich skvelú náladu. 

4. Nobelova cena

S veľkou pravdepodobnosťou môže získať Nobelovu cenu. Štatistiky sa nemýlia! Deti, ktoré sú narodené v júni, sú kreatívne viac než deti narodené v iných mesiacoch a tak významné ocenenia putujú často práve do rúk ľudí, ktorí uzreli svetlo sveta začiatkom leta. 

5. Spoznávacie znamenie - charizma

Ľudia narodení v júni sú často obľúbení a skvele vyzerajú. A nielen to! Júnové deti majú nadanie na spev, tanec či šport. Vyrastú z nich sebavedomí ľudia. Milujú byť iní!

6. Humor a sarkazmus

Ľudia narodení v júni patria k tým, ktorí majú vždy rýchlu a vtipnú odpoveď na všetko. Sú absolútne veselí a pozitívni.  Ak máte v okolí júnových ľudí, potom viete, o čom hovoríme.

7. Červený koberec

Jún je mesiacom, v ktorom sa narodili aj také známe tváre ako Marilyn Monroe, Angelina Jolie, Natalie Portman, Kanye West, Kate Upton, Neil Patrick Harris, Zoe Saldana, Nicole Kidman, Meryl Streep či Ariana Grande. 

8. Sú to blíženci či raci

Ak je váš drobec Blíženec, je to dobručké, pokojné a láskavé dieťa, no vie sa premeniť aj na malého čertíka. Blíženci sú veľmi nadaní a schopní, preto sa ťažko rozhodujú pre niečo trvalé. Učenie im nerobí problémy. Často striedajú priateľov a záujmy. Majú dobré predpoklady na podnikanie. Môžu byť z nich aj dobrí právnici alebo novinári. A ak je váš drobec malý Rak, je zdržanlivý a prispôsobivý, občas váhavý. Rád je stredobodom pozornosti. Miluje všetko romantické a tajomné. V práci využije svoju dobrú pamäť alebo cit a lásku k histórii. Ak sa rozhodne pre herectvo, bude mať úspech.

9. Kameňom je perla, alexandrit a mesačný kameň a kvetom ruža

Podľa American Gem Society júnovým deťom sú osudné drahokamy ako perla, alexandrit a mesačný kameň. Perla symbolizuje krásu, bezpečie a harmóniu, alexandrit je kameňom kreativity a mesačný kameň podporuje lásku. A kvet? Keďže je váš drobec vášnivé stvorenie, jeho kvetom je ruža.  

Prečítajte si tiež:

Horoskopy pre deti v skratke

Letné verzus zimné deti: Ako ich ovplyvňuje ročné obdobie


Foto: gettyimages.com
Autor: © Zoznam/kch
Zdroj: romper.com, dazzling.news

Ďalšie články

Diskusia