Top vianočné darčeky pre deti na tento rok

Top vianočné darčeky pre07.12.2017 |

Niektoré deti presne vedia, čo si chcú pod stromčekom nájsť, iné to nechajú na Ježiška, nech ich prekvapí. Máme preňho zopár tipov.

Hračiek nie je nikdy dosť! Toto heslo razia snáď všetky deti na svete. I keď Vianoce nie sú len o darčekoch, nejakú drobnosť by si malo nájsť pod stromčekom každé z nich. Aj vtedy, ak máte práve hlbšie do vrecka. Viete, ktoré hračky patria tento rok k najobľúbenejším a urobia ratolestiam najväčšiu radosť?

 

Hatchimals

K hitom tohtoročných Vianoc určite patrí interaktívne plyšové zvieratko, ktoré sa samo vyliahne. Kúpite ho v čarovnom vajíčku Hartchimals a stvorenie, ktoré sa v ňom nachádza, potrebuje veľa lásky a starostlivosti. Táto hračka je vhodná pre deti od 5 rokov.

Ak rozmýšľate, či je táto hračka vhodná skôr pre pre dievča alebo pre chlapca, je to úplne jedno. Fascinujúci príchod zvieratka na svet a všetko, čo potom dokáže, uchváti každé dieťa. 

 

Spinner

Dieťa určite nesklamete spinnerom, ktorý je ešte stále veľkým hitom a nikdy ich nie je dosť. V ponuke nájdete všelijaké špeciálne – svietiace, zlaté, strieborné, odlišujú sa tvarmi či materiálmi, z ktorých sú vyrobené. Na trhu je aj ďalšia „odroda“ spinnerov, plastové, kovové a drevené tyčinky s gumovými koncami .

 

Magické puzzle

Zábavnými pre dievča aj chlapca môžu byť magické puzzle. Zaujímavé sú tým, že magické dieliky obsahujú tepelne citlivý atrament. V chlade sú tmavé a keď po nich dieťa prejde prstom, objaví sa obsah.

 

Lego

Klasikou je Lego, ktoré poteší asi každé dieťa. Môžete sa rozhodnúť pre menšiu, stredné či väčšie. Ak by ste kúpili napríklad vláčik deluxe, stavebnicu so 134 kúskami zo série Lego Duplo, zaplatíte okolo 100 eur. Menšia zostava z tej istej série, napríklad Škôlka, vás vyjde okolo 15 eur. Lego je tipom, ktorý pravdepodobne poteší každé dieťa. Okrem toho skladanie jednotlivých častí rozvíja kreativitu, podporuje jemnú motoriku a tiež je výbornou možnosťou, ako tráviť spoločne čas. Ponuka je bohatá tak pre dievčatá, ako aj pre chlapcov.

 

Nerf

Malých akčných hrdinov môžete obdarovať nerfkou. Že už jednu alebo dve má? Nerfiek nie je nikdy dosť! Zbraň s penovými nábojmi možno využiť na akčný boj, strieľanie na cieľ či hru na tajomného hrdinu číhajúceho na nepriateľa. Tiež ich je na trhu množstvo a záleží len od vás, či chcete investovať menej alebo viac peňazí. K dispozícii sú aj dievčenské varianty a okrem klasických zbraní sa môžete rozhodnúť pre luk či kušu.


Mama varuje: Kúpa tejto hračky, to sú len vyhodené peniaze


 

Figúrky akčných hrdinov

Ak sa vám Nerfka nezdá tým správnym orechovým, poobzerajte sa po figúrkach Transformerov alebo iných akčných hrdinov. Opäť závisí od vašej peňaženky, či sa rozhodnete pre menšiu figúrku alebo veľkú interaktívnu s rôznymi funkciami.

 

Domčeky a príslušenstvo pre bábiky

Všetky typické dievčatá určite chcú mať domček pre bábiky. Ak ho ešte nemáte, najvyšší čas niečo s tým urobiť. Ak áno, vždy sa dá dokupovať a modernizovať interiér a rôzne doplnky.

 

Bambolina Anna

A čo takto darovať dcérke pod stromček super kamarátku? Bambolina Anna je milá a ovláda 50 slovenských slov. Prehrajú sa s ňou už aj dvojročné dievčatá. Okrem rozprávania bude zábava aj pri jej česaní alebo prezliekaní.

 

Oslík LAKI

Máte doma bábätko a rozmýšľate, či má vôbec zmysel mu niečo kupovať? Určite má. Stavte napríklad na plyšové hracie centrum v podobe oslíka Lakiho. Je mäkučký, farebný, vydáva zvuky. Obsahuje hryzátko, chrastítko či zrkadielko.

 

Hudobný nástroj

Jedným z tipov, ktorý stojí za uváženie, je hudobný nástroj. Či už to bude tamburína, gitara, klávesy, flauta, triangel, rolničky, fúkacia harmonika... Každý hudobný nástroj dieťa rozvíja a v žiadnej detskej izbe by aspoň jeden či dva nemali chýbať.

 

Čítanie a zábava

Kniha a spoločenská hra. To sú dva tipy darčekov, ktoré by pod vianočným stromčekom určite chýbať nemali. Prezeranie obrázkov a neskôr čítanie rozvíja myseľ dieťaťa, spoločenské hry rovnako podporujú rozmýšľanie, fantáziu, kreativitu a v neposlednom rade znamenajú spoločne strávený čas celej rodiny.

Knihy treba kupovať podľa veku dieťaťa a jeho záľub. Nevhodne zvolená kniha ho môže od čítania odradiť. Chybu neurobíte detskou encyklopédiou alebo niektorou elektronickou knihou z radu Kúzelné čítanie. Na svoje si prídu všetky vekové kategórie. Ak máte doma deti, ktoré milujú rozprávky a pesničky, zavďačíte sa im Rozprávkami na dobrú noc alebo Spievankami. Malú žabku v predškolskom veku poteší napríklad Anglický obrázkový slovník, ktorý je určený deťom od štyroch rokov. Po anglicky sa môžu hravou formou učiť aj starší – pre nich je vhodná Hravá angličtina, v ktorej nájdu viac ako 2000 zvukov. V knihe je navyše pripravených aj niekoľko kvízov, ktoré preveria novonadobudnuté vedomosti školáka končiaceho prvý stupeň. Pre náročnejších ,,čitateľov“ sú určené napríklad tituly Ľudské telo, Cesta okolo sveta, Atlas sveta, Svet zvierat či Slovensko, vďaka ktorým nahliadnu do sveta krás matky prírody, ale dozvedia sa aj zaujímavosti z geografie.

Ak máte doma bábätko, určite neurobíte chybu mäkkou pískacou knižkou, batoľa poteší leporelo plné veľkých farebných obrázkov, škôlkarov zaujímajú obrázkové knihy s krátkymi príbehmi, ktoré im budete čítať, malí školáci sú schopní sústrediť sa už aj na zložitejšie príbehy a postupne si začnú čítať sami.  

Spomedzi spoločenských hier by nemalo v domácnosti určite chýbať klasické Človeče, nehnevaj sa či Kloboučku hop.

Výbornú zábavu si užijete pri Tučniakoch na ľade alebo Dobble, ktoré možno hrať viacerými spôsobmi a dokážu sa zapojiť už aj trojroční drobci.

Zaujímavou hrou, vďaka ktorej sa deti veľa naučia, je kolekcia V kocke, kde nájdete témy pre tých najmenších aj pre seba. Na podobnom princípe fungujú hry Slovensko: Otázky a odpovede či Svet: otázky a odpovede. Rozdelené sú pre konkrétne cieľové skupiny.

Ak máte doma už riadnych parťákov, fantastickú zábavu poskytuje hra Aktivity alebo podobná Párty Alias.

Na premýšľanie, taktiku a kreativitu sú výborné staré známe Monopoly či Osadníci z Katanu.

 

Slovnú zásobu si deti precvičia pri hrách Tik Tak Bum, Scrabble alebo Dixit.  Ak vám chýba pohyb, potom určite vyskúšajte Twister, pri ktorom sa riadne ponaťahuje celá rodina. Deti milujú tiež pexeso a rôzne kartové hry

Prečítajte si tiež:

Týchto 18 darov deťom zmení život

​Pri týchto 10 vianočných tradíciách sa zabaví celá rodina

Fotogaléria

pixabay.com, wikimedia commons.com, alltoys.sk, flickr.com, najhracky.sk, albi.sk
Zdroj: az

Ďalšie články

Diskusia