POZOR! Z predaja SŤAHUJÚ ďalšiu BIO pochúťku pre deti: Môže OHROZIŤ ich zdravie

Sťahovanie produktu. Supermarket, pozor
Ilustračná foto.
Zdroj: Pixabay
2023-08-08 11:00:00 |

BIO výrobky pochádzajú z ekologického poľnohospodárstva, bez použitia chemických postrekov. Avšak ani to nie je zárukou, že sú vždy zdraviu plne vyhovujúce. Práve oblátky s označením BIO, vhodné aj pre malé deti, sťahujú z predaja Dm drogérie.

Sieť drogérií, ktorá predáva aj produktu pre zdravú výživu, oznámila, že z dôvodu preventívnej ochrany spotrebiteľa bol z predaja stiahnutý výrobok dmBio malinové ryžové oblátky, 35 g od 8. mesiaca. Konkrétne ide o šaržu NL 157 s dátumom minimálnej trvanlivosti 04.06.2024. 

Dôvodom tohto opatrenia je, že predajca nevie vylúčiť, že vyššie uvedený výrobok obsahuje zvýšenú hladinu aflatoxínov, ktoré môžu byť zdraviu škodlivé, ak sa konzumujú počas dlhšieho obdobia. Aflatoxíny sú metabolity tvorené rôznymi plesňami.

“Prosíme vás, aby ste predmetný výrobok nekonzumovali a priniesli ho do ktorejkoľvek dm predajne, kde vám naši zamestnanci poskytnú ďalšie informácie ohľadne postupu pri jeho vrátení,” uvádza sieť Dm drogérie na svojom webe s tým, že za vzniknutú situáciu a komplikácie sa zákazníkom ospravdlňuje.

Fotogaléria

Ďalšie články

Gurmán.sk

Feminity

Zdravie

Diskusia