POZOR Na tele bábätka našla nevinné BODKY: Dieťa HOSPITALIZOVALI v nemocnici! Čo sa stalo?

POZOR Na tele bábätka
Ilustračná foto
Zdroj: foto: thinkstock.com, wikimedia.com
2023-08-07 11:00:00 |

Niekedy o zdraví bábätka rozhodujú dôležité detaily. Tak, ako v prípade jednej mamičky, ktorá na tele svojho dieťatka objavila malé ohraničené bodky. Zľakla sa. Ihneď porosila o radu iné mamy na sociálnych sieťach. V tej chvíli netušila, že nakoniec skončí v nemocnici.

Rodičia pri starostlivosti o svoje dieťa musia byť naozaj obozretní. Presvedčila sa o tom aj mamička, ktorá na sociálnych sieťach zverejnila fotku svojho bábätka s bodkami po celom tele. K lekárke mala ísť až na ďalší deň, no pre istotu si chcela vypočuť aj názor iných žien.

Niektoré ju upokojovali, že nejde o nič vážne a bodky zmiznú aj samé. Medzi nimi bola aj Dagmar: "Keď mala naša dcérka 3 mesiace, mala niečo veľmi podobné, iba na ľavej nožičke. Tiež to bolo pod kožou, na dotyk necítiteľné, vyzeralo to ako fľaky od pera. Chrbátik mala vysypaný, ale to už bolo na dotyk cítiť ako jemné vyrážky. Boli sme aj na pohotovosti, no tam stále omieľala, či som nemenila prášok na pranie alebo či to nie sú modriny. Som si 100% istá, že modriny to neboli. Nemali byť z čoho. Po 3 alebo 4 dňoch jej to samé zmizlo." 

K príspevku sa vyjadrila aj záchranárka Timi, ktorá mamičku upozornila, aby okamžite vyhľadala detskú pohotovosť a nečakala až do rána: "Som záchranárka, vyzerá to na petéchie. Vyhľadajte ihneď pohotovosť. Môže to byť príznak závažnej choroby. Nechcem Vás vystrašiť, len vysvetliť, prečo by ste nemali čakať do rána."

Maminka o niekoľko hodín napísala ďakovný príspevok: "Sú to petéchie. Hospitalizovali nás v nemocnici. Ďakujem všetkým za odpovede."

Ako uvádza portál Zdravoteka, petéchie môžu vzniknúť pri úraze, avšak u detí môžu byť aj jedným z prvých príznakov encefalitídy (zápalové ochorenie mozgu) alebo meningitídy (zápal mozgových blán). Na pohľad sú to drobné ostré a ohraničené krvné výrony, ktoré môžu mať červenú, fialovú ale aj hnedú farbu. Niekedy pripomínnajú vyrážku, ale nevystupujú nad povrch kože. Ak ich zatlačíte, nestrácajú sfarbenie.


Autor: © Zoznam/Adriana Joštiaková

Ďalšie články

Gurmán.sk

Feminity

Zdravie

Diskusia